Jakub Świerczok, Ludogorec Razgrad - AC Milan

Jakub Świerczok bohaterem Łudogorca Razgrad w meczu na szczycie [WIDEO]

2018-04-06 22:08

Jakub Świerczok zdobył dwie bramki w meczu na szczycie ligi bułgarskiej i został bohaterem Łudogorca Razgrad. Reprezentant Polski wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania i najpierw wyrównał stan meczu, a w samej końcówce zadał decydujący cios, strzelając gola na wagę trzech punktów.

W piątkowe popołudnie Łudogorec Razgrad podejmował na własnym boisku CSKA Sofia. Spotkanie to cieszyło się mianem meczu na szczycie, bo obie drużyny zajmują pierwsze dwa miejsca w ligowej tabeli i rywalizują o tytuł mistrza Bułgarii. Przed pierwszym gwizdkiem przewagę trzech punktów miał zespół Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka. Obaj kadrowicze Adama Nawałki rozpoczęli ten pojedynek na ławce rezerwowych. Szybko na boisku zameldował się Góralski, który w 18. minucie zastąpił Aniceta. Do przerwy wynik dla liderujących gospodarzy był niekorzystny, więc trener Łudogorca postanowił wprowadzić na boisko Jakuba Świerczoka.

Polak świetnie przywitał się ze spotkaniem. W 51. minucie wpisał się na listę strzelców i był remis. Chwilę później z boiska wyleciał zawodnik CSKA Geferson i wydawało się, że miejscowi będą mieli ułatwione zadanie. Stołeczna drużyna pokazała jednak charakter i w dziesięciu odzyskała prowadzenie. Końcówka należała jednak do Łudogorca. W 84. minucie wyrównał Claudiu Keseru, a cztery minuty później bramkę zdobył Jakub Świerczok i Łudogorec wygrał prestiżowy mecz 3:2. Spotkanie miało jeszcze nerwową końcówkę, w której posypały się żółte kartki. Ukarany został również Świerczok. Najważniejsza dla drużyny Polaków jest jednak sześciopunktowa przewaga, która na osiem kolejek przed końcem sezonu daje względny spokój.