Niespodzianka w kadrze

Kim jest Ben Lederman, debiutant powołany do reprezentacji Polski przez Fernando Santosa?

2023-03-17 12:49

Kim jest Ben Lederman, piłkarz powołany do kadry przez Fernando Santosa? Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na eliminacje Euro 2024 i mecze z Czechami i Albanią. Największym zaskoczeniem był brak Grzegorza Krychowiaka. Ben Lederman to największy zwycięzca ostatnich dni. Dla przeciętnego kibica reprezentacji narodowej Ben Lederman to nazwisko, które może nie mówić zbyt wiele.

Ben Lederman to jedno z największych zaskoczeń w powołaniach Fernando Santosa na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Czechami (24.03) i Albanią (27.03). Niewielu "niedzielnych" kibiców reprezentacji Polski wie, kim jest zawodnik urodzony w Los Angeles, a grający na co dzień w barwach częstocohwskiego Rakowa. Ben Lederman ma na koncie trzy występy w reprezentacji do lat 21.

Fernando Santos ogłosił pierwsze powołania. Nie ma Krychowiaka! Wielkie niespodzianki

Kim jest Ben Lederman?

Ben Lederman pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Barcelony, La Masii. W 2020 roku trafił do Rakowa Częstochowa, w którym występuje do dziś. W barwach zespołu spod Jasnej Góry zagrał w 72 meczach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył 2 bramki i zanotował 5 asyst.

Na swoim koncie ma dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary Polski. W sezonie 2020/2021 został z Rakowem Częstochowa wicemistrzem kraju.

Grzegorz Krychowiak poza kadrą! Tak Fernando Santos odpowiedział na pytanie o jego nieobecność

Ben Lederman - pochodzenie

Ben Lederman urodził się w Stanach Zjednoczonych. Jest synem izraelskich imigrantów. Ma trzy obywatelstwa - amerykańskie, izraelskie i polskie.

Dlaczego Ben Lederman ma polskie obywatelstwo? Korzenie związane z naszym krajem ma jego mama.

Listen on Spreaker.
Najnowsze