Łukasz Teodorczyk, Anderlecht Bruksela

Autor: Eastnews

Kolejny gol Łukasza Teodorczyka. Co za forma! [WIDEO]

2018-05-10 20:25

Łukasz Teodorczyk po słabszym początku sezonu kilka tygodni temu wrócił na odpowiednie tory i od tamtej pory strzela jak zawołanie. Polski napastnik po raz kolejny trafił do siatki w decydującej fazie sezonu belgijskiej Jupiler Pro League. Niestety mimo jego gola Anderlecht Bruksela przegrał 1:3 ze Standardem Liege i spadł na trzecie miejsce w tabeli.

Początek tego sezonu nie był dla Łukasza Teodorczyka specjalnie udany. Polak słabo zaczął rozgrywki, ale też trzeba przyznać, że po zdobyciu korony króla strzelców w poprzednich rozgrywkach ciążyła na nim duża presja. Na szczęście z czasem wreszcie odnalazł odpowiednią formę, a teraz znów trafia do siatki jak na zawołanie.

Od połowy lutego w dziesięciu meczach belgijskiej Jupiler Pro League zdobył już dziesięć goli! Ostatniego dołożył w czwartek 10 maja, kiedy to jego Anderlecht mierzył się w arcyważnym spotkaniu ze Standardem Liege. Polak wpisał się na listę strzelców w 63. minucie i była to bramka kontaktowa, bo na 1:2. Niestety "Fiołki" nie zdołali odwrócić losów meczu, przegrały 1:3 i spadły na trzecie miejsce w tabeli.

Co do samego Teodorczyka, to w ostatnich tygodniach pokazuje, że należy mu się miejsce w kadrze na MŚ 2018. Przypomnijmy, że 27-latek nie dostał powołania na jesienne zgrupowanie, ale już w marcu wrócił do reprezentacji i wydaje się, że Adam Nawałka zabierze go do Rosji. Na dodatkowy podziw zasługuje fakt, że niedawno zmarł brat "Teo", a on w dwóch kolejnych meczach strzelił gole.