QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

i

Autor: Cyfrasport QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Sprawdź swoją wiedzę

Lewandowskiego zna każdy, a resztę polskich piłkarzy? Sprawdź, czy rozpoznasz ich w specjalnym QUIZIE. 15/20 to minimum!

2023-11-28 13:04

Robert Lewandowski to piłkarz, którego nie trzeba przedstawiać na całym świecie. Z pozostałymi polskimi piłkarzami jest inaczej, a czy są oni rozpoznawalni w ojczyźnie? Postanowiliśmy sprawdzić to w specjalnym QUIZIE! Poniżej możesz sprawdzić swoją wiedzę. Wynik 15/20 to absolutne minimum prawdziwego kibica piłki nożnej w Polsce.

Robert Lewandowski od lat jest kapitanem i liderem reprezentacji Polski. Swoją markę zbudował zresztą na całym świecie, a brak Złotej Piłki za 2020 rok w jego dorobku jest ponurym żartem. "Lewy" to światowa gwiazda i ambasador naszego kraju, a pozostali polscy piłkarze mogą na razie pomarzyć o jego globalnej rozpoznawalności. Ale czy podobnie jest w Polsce? Postanowiliśmy sprawdzić wiedzę polskich kibiców. W tym celu przygotowaliśmy specjalny QUIZ, który polega na rozpoznaniu piłkarza na podstawie zdjęcia. Zawarliśmy w nim największe obecne gwiazdy, ale nie tylko.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Od 15/20 przyznajemy zaliczenie

Łącznie przygotowaliśmy 20 pytań. Poza wciąż grającymi gwiazdami uwzględniliśmy też czołowych kadrowiczów z XXI wieku. Jest też kilka mniej oczywistych postaci, ale każda z nich grała w reprezentacji Polski. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w naszym QUIZIE! Możesz go rozwiązać poniżej:

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny
Najnowsze