Maciej Rybus

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Maciej Rybus pozostanie w Rosji okupił bólem. Spartak musi się z tym pogodzić, fatalne wieści

2022-06-24 7:57

Maciej Rybus jest jednym z antybohaterów ostatnich tygodni. Rozpętał w Polsce prawdziwą burzę, zamieniając Lokomotiw Moskwa na inny zespół ze stolicy Rosji. Nie przeszkadza mu rosyjska inwazja na terytorium Ukrainy i zdecydował się kontynuować karierę w kraju agresora. Poskutkowało to decyzją Czesława Michniewicza o skreśleniu go z reprezentacji Polski. Niespełna 33-latek rozpoczął już treningi w nowym klubie, jednak szybko pozostanie w Rosji okupił bólem. Spartak Moskwa musi się z tym pogodzić.

Od momentu rozpoczęcia przez Rosję wojny w Ukrainie, sportowcy występujący w tym kraju byli na cenzurowanym. Kibice liczyli na stanowcze i odważne decyzje, jednak nie wszyscy postąpili zgodnie z ich wolą. Rybus od 2017 r. występował w barwach Lokomotiwu Moskwa. Jego kontrakt z tym klubem kończył się wraz z końcem czerwca, więc większość Polaków zakładała, że właśnie wtedy wyjedzie z Rosji. Wcześniej jego pozostanie w kraju agresora tłumaczono wygasającą umową i rodziną. Jego żona jest Rosjanką, a wspólnie para wychowuje dwóch synów. Ostatecznie piłkarz zamienił "Loko" na inny stołeczny zespół. Podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa i rozpętał prawdziwą burzę. Ta decyzja poskutkowała wyrzuceniem z reprezentacji Polski przygotowującej się do mistrzostw świata. Sam Rybus rozpoczął już treningi w nowej drużynie i wydawał się być szczęśliwy. Szybko nadeszły jednak fatalne wieści.

Dla rosyjskich luksusów Maciej Rybus pożegnał się z kadrą. U Putina żyje jak car!

Rybus pozostanie w Rosji okupił bólem. Spartak musi się z tym pogodzić

Na pierwszym treningu Rybusa w barwach Spartaka odbył się wewnątrzzespołowy miniturniej. Polak znalazł się w zwycięskiej ekipie, co rosyjski klub chętnie pokazał w mediach społecznościowych. Piłkarz pochodzący z Łowicza szeroko się uśmiechał i cieszył się z udanego początku przygody w nowej drużynie. Niestety, już na drugim treningu sytuacja diametralnie się zmieniła. Portal "euro-football.ru" poinformował, że były zawodnik m.in. Legii Warszawa i Olympique Lyon doznał kontuzji.

Maciej Rybus wyrzucony z kadry, wcześniej został w Rosji, zasłaniając się rodziną. Żona Lana, dzieci - kim jest rodzina Rybusa?

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien być powoływany do polskiej kadry?

Tym samym Spartak szybko musi pogodzić się z urazem Rybusa. Jest to jedna z największych bolączek piłkarza, który regularnie ma problemy zdrowotne, o czym boleśnie przekonała się m.in. reprezentacja Polski. Tylko od 2016 r. opuścił on 23 mecze kadry z powodu kontuzji i chorób (dane za transfermarkt.pl)! Wypadł m.in. przed Euro 2016 i ostatnim barażem o awans do MŚ 2022 ze Szwecją. Mimo to, uzbierał na koncie 66 występów w biało-czerwonej koszulce, jednak wydaje się, że decyzja o pozostaniu w Rosji przekreśliła jego szanse na powiększenie tego dorobku. 

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze