Mecz: Polska - Serbia: Wynik 0:0 - dobra gra i zasłużony remis Polaków (FOTY!)

2010-06-03 4:20

W drugim z zaplanowanych meczów towarzyskich reprezentacja Polski prowadzona przez Franciszka Smudę (62 l.) zremisowała z Serbią 0:0. Tak jak w meczu z Finlandią, Polacy zaprezentowali się z dobrej strony. Jednego czego zabrakło, to bramek. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych, w spotkaniu z finalistą tegorocznych Mistrzostw Świata nie zabrakło emocji.

Pierwsza połowa minęła pod znakiem dobrej gry Polaków, którzy pozostawili lepsze wrażanie od Serbów.

W 3. minucie gry kąśliwie z dystansu uderzył Dariusz Dudka (27 l.). Piłka przeleciała jednak koło słupka. Polacy grali ambitnie i dzięki pressingowi nie pozwalali przeciwnikom na prowadzenie gry. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocno padającym deszczu.

Podobnie jak w meczu z Finlandią ze sporym animuszem na boisku walczył Jakub Błaszczykowski (25 l.), który w 11. minucie z rzutu wolnego był bliski pokonania bramkarza Serbów.

Swoją pierwszą sytuację, Robert Lewandowski (22 l.) tylko dzięki czujności serbskiego obrońcy stojącego na linii bramkowej, nie zamienił na bramkę.

Jedynie w ostatnich 10-ciu minutach naszym przeciwnikom udało się przeprowadzić kilka groźnych akcji. Na szczęście bez zarzutu bronił Łukasz Fabiański (25 l.).

Nasza reprezentacja pozostawiła bardzo dobrze wrażenie. Jednak podobnie jak w meczu z Finlandią zabrakło przysłowiowej kropki nad "i" ,czyli zdobyczy bramkowej.

Drugą połowę agresywniej rozpoczęli Serbowie. Z coraz większą łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych. Duży udział w tym mięli nowi zawodnicy na boisku. Trener Radomir Antić (62 l.) zrobił trzy zmiany.

W 58. minucie do sytuacji doszedł Błaszczykowski - strzelił narożnika pola karnego, ale bramkarz Serbów był górą.

W 72. minucie napastnik przeciwników - Pantelić zmarnował bardzo dogodną sytuacje do strzelenia bramki. Na skrzydle niemal już tradycyjnie zaspał Dudka i dał dośrodkować przeciwnikowi, który wyłożył piłkę wspomnianemu Panteliciowi, ten jednak nie trafił do bramki z kilku metrów.

Ostatnie 20 minut to spowolnienie tempa gry z obydwu stron. Do końca wynik nie uległ zmianie. Polska bezbramkowo zremisowała z Serbią.

Polska - Serbia 0:0

Żółte kartki: Sławomir Peszko, Grzegorz Wojtkowiak - Radosav Petrovic

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek (68. Tomasz Jodłowiec), Grzegorz Wojtkowiak, Kamil Glik, Maciej Sadlok - Dariusz Dudka, Sławomir Peszko (77. Maciej Rybus), Adrian Mierzejewski, Jakub Błaszczykowski (88. Adam Matuszczyk) - Dawid Nowak (71. Mateusz Cetnarski), Robert Lewandowski (90. Artur Sobiech).

Serbia: Bojan Isailovic (46. Vladimir Stojkovic) - Branislav Ivanovic, Neven Subotic, Aleksandar Lukovic, Aleksandar Koralov - Dejan Stankovic (46. Radosav Petrovic), Zdravko Kuzmanovic, Milan Jovanovic (46. Zoran Tosic), Milos Krasic (69. Dragan Mrdja) - Danko Lazovic (59. Gojko Kacar), Nikola Zigic (46. Marko Pantelic).