Mecz Polska - Węgry. Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra? PZPN podaje powód!

Autor: Cyfra Sport Mecz Polska - Węgry. Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra? PZPN podaje powód!

Niemcy na kolanach! Polscy piłkarze rozbili faworyzowanych rówieśników, prawdziwy pogrom

2021-11-12 20:31

W piątek polscy kibice żyją przede wszystkim meczem seniorskiej reprezentacji, która o 20:45 rozpocznie mecz z Andorą. W tym terminie grają jednak także młodzieżowe drużyny, a w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 doszło do prawdziwego szlagieru. Polacy podejmowali na wyjeździe Niemców, a końcowy wynik jest sensacyjny. Był to prawdziwy koncert podopiecznych Macieja Stolarczyka, którzy wygrali aż 4:0!

Był to mecz piątej kolejki eliminacji, a po czterech dotąd rozegranych Niemcy byli niepokonani. Prowadzili z kompletem 12 punktów i bilansem bramkowym 17:4. Z kolei Polacy zremisowali z Węgrami 2:2 i przegrali z Izraelem 1:2, co po czterech spotkaniach dawało im dopiero trzecie miejsce. Zdecydowanym faworytem byli zatem gospodarze, ale jak mówi znane powiedzenie Kazimierza Górskiego: „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Piłka nożna po raz kolejny przekonała o swoim pięknie, a także o nieprzewidywalności. Młodzieżowi reprezentanci Polski zagrali na boisku w Aspach prawdziwy koncert, a ich rówieśnicy zza zachodniej granicy zeszli z boiska całkowicie rozbici.

Andora - Polska: Znamy składy! Niespodzianka Sousy, chodzi o Casha!

Jedną z gwiazd młodzieżowej reprezentacji ma być Nicola Zalewski:

Wielkie zwycięstwo

Już w piątej minucie Adrian Benedyczak otworzył wynik spotkania. Napastnik Parmy znajduje się ostatnio w znakomitej formie, a potwierdził to także w reprezentacji U-21. Asystował mu Jakub Kamiński, który na co dzień błyszczy na boiskach Ekstraklasy w barwach Lecha Poznań. Siedem minut później ten sam duet zapracował na podwyższenie wyniku! Z kolei po 15 minutach było już 3:0 dla podopiecznych Macieja Stolarczyka, gdy Michał Skóraś trafił do siatki Philippa. Dramat Niemców trwał dalej, gdyż w 19. minucie Jean-Manuel Mbom otrzymał czerwoną kartkę, a wynik stał się w zasadzie rozstrzygnięty.

Robert Lewandowski opowiedział o swoich obawach. Ważne słowa, trzeźwa ocena sytuacji

Polacy pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku, a ich zaangażowanie robiło wrażenie. W 62. minucie doszło do ciekawej zmiany – Nicolę Zalewskiego zmienił Kacper Kozłowski. Obaj ci zawodnicy jeszcze niedawno byli na zgrupowaniu u Paulo Sousy, a w listopadzie zostali powołani do młodzieżowej reprezentacji. I właśnie rezerwowy w tym meczu, 18-letni pomocnik Pogoni Szczecin, ustalił wynik w 90. minucie, podwyższając na 4:0. Polska odniosła wspaniałe zwycięstwo, dzięki któremu wróciła do gry o młodzieżowe Euro.

Polska: Miszta - Gruszkowski, Bejger, Kruk, Kiwior - Poręba, Bogusz - Skóraś (84', Żukowski), Zalewski (62', Kozłowski), Kamiński - Benedyczak (69', Śpiewak)

Niemcy: Philipp - Mbom, Mai, Thiaw, Netz (64', Leweling) - Keitel, Stiller (90+3', Martel), Thielmann (46', Bella-Kotchap) - Schade, Shuranov (25', Massimo), Burkardt