Fabio Cannavaro Cezary Kulesza

i

Autor: EAST NEWS & MATERIAŁY PRASOWE Fabio Cannavaro Cezary Kulesza

Nowy trener reprezentacji Polski? Cannavaro w Warszawie! Twarde negocjacje z Cezarym Kuleszą! News Super Expressu

Jeden z najlepszych włoskich piłkarzy zostanie trenerem reprezentacji Polski? W sobotę przed południem w Warszawie wylądował Fabio Cannavaro. Według informacji Super Expressu mistrz świata z 2006 roku rozpoczyna negocjacje z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą w sprawie objęcia reprezentacji Polski. Oferta zatrudnienia Cannavaro wpłynęła do PZPN kilka dni temu! Nasze źródła przekonują, że Cezary Kulesza ma konkretną propozycję dla włoskiego szkoleniowca. Razem z Cannavaro w negocjacjach z prezesem Kuleszą bierze udział najbardziej wpływowy piłkarski agent na świecie.

W skandaliczny sposób z reprezentacją Polski pożegnał się Paulo Sousa. Portugalski bajerant po prostu zdezerterował zrywając pod koniec grudnia kontrakt z PZPN. I zapłaci za to olbrzymie odszkodowanie. Od kilku tygodni trwa dyskusja, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Według naszych informacji do Polskiego Związki Piłki Nożnej wpłynęło co najmniej kilkanaście ofert, w tym między innymi od znanych włoskich trenerów: Andrei Pirlo, Fabio Capello, czy właśnie Fabio Cannavaro.

Jeszcze kilka dni temu najbardziej prawdopodobne było zatrudnienie polskiego szkoleniowca. Wśród faworytów wymieniany był Adam Nawałka, który z reprezentacją Polski awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w 2016 roku. Jednak według naszych informacji na niekorzyść Nawałki może działać fakt, że od prawie trzech lat nie trenował żadnej drużyny (31 marca 2019 roku został zwolniony ze stanowiska trenera Lecha Poznań). - To dosyć istotny argument. - Bardzo prawdopodobne jest to, że Cezary Kulesza postawi na obcokrajowca. W ten sposób prezes PZPN chce pokazać swój pomysł na prowadzenie kadry. To ma być jego autorski projekt – mówi nam osoba znająca kulisy wyboru nowego selekcjonera.

W sobotę około południa w Warszawie wylądował samolot z Neapolu. Przyleciał Fabio Cannavaro, który zdobył tytuł piłkarza roku 2006. Od kilku lat pracuje jako trener, głównie w Chinach. Prosto z lotniska mistrz świata z 2006 roku pojechał na spotkanie z Cezarym Kuleszą. Razem z Fabio Cannavaro do Warszawy przyleciał Pini Zahavi, który jest uznawany za najlepszego agenta piłkarskiego na świecie. Reprezentuje on między innymi Roberta Lewandowskiego. Jeśli zostanie zawarte porozumienie z Cannavaro, to według naszych informacji włoski selekcjoner ma dostać dwóch polskich asystentów, którzy są bardzo dobrze obeznani z kadrą.

Przed reprezentacją arcyważne zadanie. W marcu czekają ich baraże do Mistrzostw Świata w Katarze. Już 24 marca zagramy mecz z Rosją na moskiewskich Łużnikach. Jeśli reprezentacja Polski wygra to spotkanie, to o zakwalifikowaniu się na mundial zdecyduje spotkanie 29 marca w Warszawie ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy. Nowy selekcjoner do meczu barażowego będzie miał w zasadzie tylko jeden pełny trening? Oficjalnie trener reprezentacji ma być ogłoszony 19 stycznia.

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia
Sonda
Czy Paulo Sousa faktycznie porzuci reprezentację Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze