Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, reprezentacja Polski

Autor: East News Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski cieszą się z gola dla reprezentacji Polski

Oceniamy kadrowiczów po meczu z Austrią. Najwyższe noty dla Szczęsnego, Lewandowskiego i Piątka

2019-03-22 1:52

Lider Robert Lewandowski (31 l.), pewny w bramce Wojciech Szczęsny (29 l.), wystrzałowy Krzysztof Piątek (24 l.). To oni byli najlepsi w meczu Austria – Polska (0:1). Ale żeby nie było tak różowo, kilku piłkarzy oceniliśmy negatywnie. Bo mimo zwycięstwa to nie był idealny mecz w wykonaniu biało-czerwonych.

Wojciech Szczęsny 5 (skala 1-6)

Poza jednym błędem, kiedy ledwie zdążył wybić piłkę spod nóg rywala, bardzo solidny występ. W końcówce piękną interwencją uratował nam zwycięstwo.

Tomasz Kędziora 3

Szczególnie w pierwszej połowie David Alaba mijał go jak chciał. Po przerwie dużo pewniejszy, próbował też sił w ofensywie. Plus za strzał, po którym bramkarz Austrii popełnił błąd i Piątek strzelił gola.

Jan Bednarek 4

Bardzo pewny. Doprowadzał do szału napastnika Austrii Marko Arnautovicia. Wyrasta na lidera linii defensywnej.

Kamil Glik 4

Widać, że wraca do dawnej formy. Bardzo dobrze współpracował z Bednarkiem. Pewny siebie, twardo walczył z napastnikami Austrii.

Bartosz Bereszyński 3

Mimo że jest nominalnym prawym obrońcą, na lewej stronie defensywy spisywał się bardzo dobrze. Duży minus za to, że w końcówce nie upilnował Marka Janko, który omal nie strzelił na 1:1.

Kamil Grosicki 4

Stary, dobry Grosik. Kiedy włączył swoje turbo, rywale nie byli w stanie nadążyć. W pierwszej połowie oddał groźny strzał, który z trudem obronił bramkarz Austrii.

Grzegorz Krychowiak 3

Chwalił się, że po przepracowaniu okresu przygotowawczego wrócił do formy, ale tej formy w Wiedniu nie było widać. Najchętniej podawał do kolegi obok, bał się zaryzykować. Plus za ambicję.

Mateusz Klich 3

Można było zapomnieć, że Klich w ogóle jest na boisku. Szczególnie w pierwszej połowie niewidoczny, apatyczny, słaby. Rozkręcił się po przerwie.

Piotr Zieliński 4

Po raz pierwszy zagrał w kadrze na lewym skrzydle i zdał egzamin. Dojrzały, ciągle nękał Austriaków, zaskakiwał ich nieszablonowymi zagraniami. Zszedł z boiska z urazem.

Arkadiusz Milik 2

Jego występ to kompletna porażka. Nie rozumiał się z Lewandowskim, popełniał błąd za błędem. Ponoć zagrał z przeziębieniem, co jest jedynym usprawiedliwieniem.

Robert Lewandowski 5

Klasa jak zwykle. Szarpał się z Austriakami, rozgrywał, strzelał, ustawiał kolegów. Kapitan pełną gębą. Sukces drużyny przedkładał nad własne popisy. Brawo, Robert!

Przemysław Frankowski 4

Zmienił w przerwie Milika i był od niego o klasę lepszy. Ożywił grę na skrzydle.

Krzysztof Piątek 5

Wszystko mu się udaje. Ledwie wszedł na boisko, a strzelił gola. Kibice go kochają, a on kocha strzelać gole. Mały minus za zmarnowaną sytuację po podaniu od Lewandowskiego.