Organizacja ekologiczna atakuje Lewandowskiego. Jej zdaniem Polak TRUJE planetę

2019-12-05 13:02 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Wielka piłka wiąże się z wielkimi podróżami. Doskonale wiedzą o tym najlepsi piłkarze na świecie, którzy rocznie - najczęściej drogą lotniczą - pokonują mnóstwo kilometrów. Jak się jednak okazuje, nie są to dobre informacje dla naszej planety. Pośród zawodników, którzy mają na koncie największe pokonane trasy znajduje się Robert Lewandowski.

Jak wylicza organizacja Eco-Friendly Footballers, kapitan reprezentacji Polski w 2019 roku pokonał aż 26,5 tys. kilometrów. Wiąże się to z wyprodukowaniem aż 12,7 ton dwutlenku węgla, co nie przechodzi oczywiście bez echa dla naszej planety. Wspomniana organizacja alarmuje, że choć zawodnicy są podziwiany na całym świecie, a ich popularność jest bardzo duża, to z powodu swoich podróży zaliczają się do największych indywidualnych trucicieli Ziemi.

"Lewy" wraz ze swoim wynikiem znalazł się na 18. miejscu tego osobliwego rankingu. Pozycja lidera przypadła obrońcy Paris Saint-Germain, Marquinhosowi. Brazylijczyk pokonał drogą lotniczą ponad 100 tys. kilometrów, produkując przy tym ponad 50 tys. ton dwutlenku węgla. W swym raporcie organizacja ekologiczna dodaje, iż do trucia planety przyczyniają się także fani, którzy często w swych podróżach wybierają drogę lotniczą.

Lewandowski wziął ostatnio udział w reklamie linii lotniczych Qatar Airways. Wystąpił w niej wraz z licznie zgromadzonymi innymi znanymi piłkarzami.