Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Wciąż czekamy na selekcjonera

Oto faworyci do objęcia reprezentacji Polski. Padły konkretne nazwiska. Jest i wyjście awaryjne

2023-01-09 21:50

Kolejne dni nowego roku mijają, a reprezentacja Polski wciąż nie ma selekcjonera. Wszystko toczy się jednak z zapowiedziami PZPN, że nowego szkoleniowca biało-czerwonych poznamy najprawdopodobniej pod koniec stycznia. Obecnie trwają dywagacje, z kim polski związek prowadzi negocjacje, a kogo odrzucił zupełnie. Z najnowszych informacji wynika, że w grze liczą się przede wszystkim dwa nazwiska.

Podobnie jak rok temu, tak i obecnie trwają poszukiwania nowego selekcjonera. Pod koniec 2022 roku PZPN zdecydował, że nie przedłuży umowy z Czesławem Michniewiczem i ten swoją funkcję przestał pełnić wraz z ostatnim dniem grudnia. W związku z tym nie brakuje mnóstwa spekulacji i w mediach co rusz przewijają się kolejne nazwiska. A sam prezes PZPN też potrafi dolać oliwy do ognia, jak choćby ostatnio mówiąc o możliwości zatrudnienia Michała Probierza.

Petković i Bento faworytami do objęcia polskiej kadry? Są nowe informacje

Z większości doniesień wynika jednak, że sternik polskiej piłki skłania się ku opcji zagranicznej. Jednym z kandydatów był Roberto Martinez, ale w poniedziałek został selekcjonerem reprezentacji Portugalii. Dlatego też poszukiwania trwają nadal. Z informacji jakie przekazał portal WP SportoweFakty wyłania się obraz przede wszystkim dwóch kandydatów, o który PZPN myśli najbardziej.

Pierwszym z nich jest Vladimir Petković. 59-letni szkoleniowiec przez wiele lat pracował z reprezentacją Szwajcarii i jego kadencja była udana. Pod jego wodzą Helweci grali na każdym dużym turnieju i dochodzili co najmniej do 1/8 finału. Drugim trenerem, który jest poważnie rozważany to Paulo Bento. Portugalczyk już w grudniu zgłosił akces do prowadzenia polskiej kadry po tym, jak rozstał się z reprezentacją Korei Południowej. Z informacji portalu wynika, że dopiero jeśli opcje zagraniczne zostaną wyczerpane, dopiero wówczas zaczną się poszukiwania na polskim rynku.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Jakub Kwiatkowski o odejściu Czesława Michniewicza
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze