Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Pod adresem Bońka padły okrutne zarzuty. Prezes PZPN nie wytrzymał. Rzucił tylko jedno słowo

2021-07-19 10:58

Zbigniew Boniek niedługo rozstanie się z funkcją prezesa PZPN. Wybory odbędą się w sierpniu i wówczas poznamy nowego sternika polskiej piłki. Ostatnie tygodnie dla Bońka nie są łatwe, bo pod jego adresem pada wiele zarzutów po nieudanych mistrzostwach Europy. Niektórzy jego krytycy nie mają oporów, aby używać ostrych słów. Jeden z zarzutów Boniek odparł jednym, konkretnym słowem.

Zbigniew Boniek kieruje PZPN o rok dłużej niż miał to w zamiarze. Wybory powinny odbyć się w ubiegłym roku, ale ze względu na trudną sytuację związaną z koronawirusem, w życie weszły specjalne przepisy, które umożliwiły przedłużenie kadencji Bońka i przełożenie wyborów. Te odbędą się w sierpniu i dowiemy się kto przejmie stanowisko po byłym reprezentancie Polski.

Trener Lewandowskiego bije na alarm. Idzie załamać ręce, katastrofalna plaga

Boniek mocno atakowany. Pojawiają się ostre słowa

W większości wypadków dwie kadencje Bońka oceniane były dość pozytywnie. Zwłaszcza kilka lat temu, gdy biało-czerwoni osiągnęli historyczny sukces na mistrzostwach Europy. Nie brakowało jednak i gorszych wyników, które przełożyły się na krytykę ustępującego prezesa PZPN. Zwłaszcza po ostatnim Euro Boniek musiał odpierać wiele zarzutów.

Jednym z nich było to, że prezes rządzi związkiem twardą ręką, a pojawiały się nawet, że jak dyktator. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Boniek odparł te zarzuty jednym słowem. - Bzdura - powiedział prezes PZPN. Następnie postanowił podeprzeć swoją lakoniczną wypowiedź konkretnymi argumentami.

Polska piłka ucierpi przez Podolskiego?! Takiej opinii jeszcze nie słyszeliście

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!

Stanowcza odpowiedź Bońka. Nie owijał w bawełnę

- Każda ważna decyzja w PZPN podejmowana jest poprzez uchwałę. Natomiast wszędzie potrzebny jest lider. Byłem nim na boisku jako zawodnik i jestem teraz - powiedział były reprezentant Polski.

- Jak nie ma lidera, to jest bałagan. Nie można bać się odpowiedzialności. Przez jedną trzecią doby myślę o piłce. Tak było zawsze i zazwyczaj tam, gdzie grałem lub pracowałem, wszyscy na tym dobrze wychodzili - dodał Zbigniew Boniek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze