Kamil Glik

Autor: archiwum se.pl 53. miejsce, Kamil Glik (25 l.), 1 600 000 zł Cały poprzedni rok spędził w Torino Calcio (zarobki 350 tys. euro), z którym awansował do Serie A. Latem klub z Turyn za 300 tys. euro wykupił 50 procent praw do karty reprezentanta Polski. Druga połowa należy do Palermo, które dążyło do tego, aby nasz obrońca w rundzie rewanżowej obecnego sezony grał właśnie w klubie z Sycylii. Pomysł nie wypalił, bo Polak dobrze czuje się w Torino, w którym zostaje do końca bieżących rozgrywek. Podczas świąt Bożego Narodzenia został okradziony. Z jego domu,który położony jest w centrum Turynu, złodzieje wynieśli przedmioty o wartości 5 tys. euro oraz blisko 3 tys. euro w gotówce. W tym roku Glik zostanie ojcem.W 2011: 1,5 mln (57. miejsce)Prognoza: awans

Polska - San Marino. Skład bez Kamila Glika i Jakuba Wawrzyniaka - obrońcy opuścili zgrupowanie

2013-09-07 15:44

Mecz z San Marino polska reprezentacja zagra na pewno w innym składzie, niż miało to miejsce w piątek podczas potyczki z Czarnogórą. Ze składu wypadłu Glik i Wawrzyniak.

Kamil Glik nie jest już potrzebny selekcjonerowi, ponieważ z powodów formalnych nie będzie mógł wystąpić w następnym meczu (kartki). Kuba Wawrzyniak z kolei nabawił się urazu mięśnia dwugłowego i z murawy Stadionu Narodowego musiał zejśc już w pierwszej połowie meczu z Czarnogórcami.

Polska - Czarnogóra, wynik 1:1. Dlaczego sędzia nie uznał gola w ostatniej minucie? ANALIZA

Na boku obrony Wawrzyniaka zastąpił wówczas Sebastian Boenisch. Kto wskoczy w miejsce w Kamila Glika? Tego nie wiadomo, ale można przypuszczać, że Waldemar Fornalik będzie chciał dać szansę np. Bartoszowi Salamonowi.

Mecz z San Marino we wtorek 10 września o godzinie 20.45 na Stadionie Olimpijskim w Serravalle.