Dawid Kurminowski

Autor: Cyfrasport Czy Dawid Kurminowski będzie skuteczny także w młodzieżowej reprezentacji Polski?

Popis Polaka na Słowacji! Dawid Kurminowski strzelił cztery gole, został królem strzelców

2021-05-22 23:49

Wszyscy mówią o Robercie Lewandowskim, który w meczu z Augsburgiem strzelając 41 gola w tym sezonie Bundesligi pobił rekord Gerda Muellera. Napastnik Bayernu został królem strzelców ligi niemieckiej. Ale nie tylko Lewy miał swój wyjątkowy dzień. Na Słowacji zachwycił Dawid Kurminowski, który strzelił cztery gole dla Żiliny i na finiszu zgarnął koronę króla strzelców!

W ostatniej kolejce Żilina zmierzyła się u siebie z Vion Zlate Morave i rozbiła rywali 5:1. Bohaterem zawodów był Dawid Kurminowski. Polski napastnik strzelił cztery gole, z czego dwa z rzutów karnych. Już w pierwszej połowie popisał się hat trickiem. Potrzebował na to 36. minut. Wyczyn naszego rodaka w ostatniej kolejce sprawił, że rzutem na taśmę zagwarantował sobie koronę króla strzelców. Jego dorobek to 19 goli w 32 występach. Triumf zapewnił sobie właśniej w ostatniej serii. Wcześniej w klasyfikacji najskuteczniejszych prowadził Eric Ramirez z DAC Dunajska Streda, który w rozgrywkach zdobył 16 bramek. W Żilinie zagrał także drugi z naszych rodaków obrońca Jakub Kiwior, który został zmieniony po godzinie gry.

Rafał Gikiewicz docenił rekord Roberta Lewandowskiego. Piękne słowa bramkarza Augsburga o asie Bayernu

Co ciekawe, ekipę Żilny prowadzi dobrze znany w Polsce - Pavol Stano, który grał w kilku klubach Ekstraklasy. Pod jego wodzą Żilina finiszowała na czwartej pozycji. Przed jego podopiecznymi jeszcze walka w barażach o udział w Lidze Konferencji. W półfinale play-off Żilina zagra z Sered. W drugiej parze VIOn Zlate Moravce powalczy z Trenczynem. Półfinały 25 maja, finał 29 maja.

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera. Potem wykonał piękny gest w stosunku do legendy