Cezary Kulesza

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

prezes PZPN poleciał do Tirany

Przyłapaliśmy Cezarego Kuleszę na lotnisku. PZPN podjął ważną decyzję, wszystko widać jak na dłoni

2023-09-09 11:53

Reprezentacja polski po zwycięstwie nad Wyspami Owczymi rozegra we wrześniu jeszcze mecz przeciwko Albanii. Niestety, forma polskiej kadry jest taka, że fani mają prawo obawiać się o wynik tego starcia, a może on być kluczowy w walce o bezpośredni awans na EURO 2024. Piłkarze i delegacja PZPN udała się już do Tirany, ale odbyło się to w nietypowy sposób.

Cezary Kulesza od początku swojej kadencji jako prezes PZPN nie miał łatwo. Już po paru miesiącach musiał poradzić sobie m.in. z ucieczką Paulo Sousy i wydawało się, że zatrudnienie Czesława Michniewicza, choć wątpliwe PR-owo, sportowo się obroniło. Później jednak na prezesa polskiego związku spadały kolejne problemy – afera premiowa, słaba gra drużyny pod wodzą Fernando Santosa, afera z Mirosławem Stasiakiem. Wizerunek PZPN oraz kadry jest mocno nadszarpnięty, a ostatnia rozmowa Cezarego Kuleszy w radiu RMF FM niewiele zdołała pomóc, bo chwilowo więcej mówi się o obecności alkoholu na wyjazdach, niż o stanie polskiej piłki. Kadrowicze oraz przedstawiciele PZPN udali się już do Tirany, choć... nie odprawiali się razem.

Futbologia Extra, odc. 6

Cezary Kulesza przyłapany na lotnisku przed lotem do Albanii

O ile zatrudnienie Czesława Michniewicza spłaciło się Cezaremu Kuleszy sportowo, tak sięgnięcie po Fernanso Santosa, choć wydawało się zdecydowanie lepszym ruchem, póki co jest opłakane w skutkach. Portugalski szkoleniowiec nie potrafi wykrzesać z reprezentantów Polski ich najlepszego oblicza i przez to fani muszą drżeć o wynik w Tiranie.

Wielu zastanawia się, czy ewentualna porażka z Albanią nie wyczerpie cierpliwości Cezarego Kuleszy i ten nie zdecyduje się na zwolnienie sowicie opłacanego szkoleniowca. Prezes PZPN będzie osobiści zerkał na to, jak wygląda gra polskiego zespołu w meczu z Albanią, bowiem udał się on z kadrą do Tirany. Co ciekawe jednak, delegacja PZPN była odseparowana od piłkarzy na lotnisku, choć wszyscy lecieli jednym samolotem. Potwierdzają to zdjęcia z lotniska – gdy Kulesza szykował się do odlotu, próżno było tam szukać piłkarzy naszej kadry. Jest to jedna z decyzji PZPN-u podjęta po ostatnich wydarzeniach w Mołdawii. Czy to pomoże w jakiś sposób Biało-Czerwonym? Przekonamy się już w jutro, 10 września, gdy zagrają oni przeciwko Albanii.

QUIZ. Jak dobrze znasz reprezentację Polski?!

Pytanie 1 z 10
Kto jest najlepszym strzelcem w historii polskiej kadry?
Robert Lewandowski
Najnowsze