Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski APELUJE: Oby rząd i PZPN rozwiązali sprawę fatalnej murawy na PGE Narodowym

2019-11-20 1:41

Robert Lewandowski rozegrał kolejny świetny mecz w biało-czerwonych barwach. Kapitan reprezentacji Polski ponownie pomagał drużynie w niemal każdej strefie boiska, a co najważniejsze wpisał się na listę strzelców. Uczynił to po fantastycznej indywidualnej akcji. Po spotkaniu ze Słowenią nie mogło jednak zabraknąć pytań odnoszących się do fatalnego stanu murawy na PGE Narodowym.

Lewandowski co tydzień udowadnia swoją niesamowitą formę. Polscy kibice czekali na to, aż napastnik Bayernu Monachium błysk geniuszu pokaże również w reprezentacji. I doczekali się. "Lewy" w 54. minucie spotkania ze Słowenią popisał się fenomenalną indywidualną akcją, po której zdobył bramkę. Napastnik zanotował również kluczowe podanie przy trafieniu Jacka Góralskiego. Jak sam przyznał po meczu, najważniejsze było zwycięstwo.

- Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Patrząc na przebieg całego spotkania myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Oczywiście szkoda dwóch straconych bramek i to pokazuje nad czym powinniśmy pracować. Piłką operowaliśmy sprawnie i wydaje mi się, że tutaj mamy sporo niewykorzystanego potencjału. Czasami, jak przyspieszyliśmy grę, zmienialiśmy strony, szukaliśmy prostopadłych podań, to otwierały się przestrzenie. Niekiedy gubiliśmy pozycje, biegaliśmy niepotrzebnie, przede wszystkim w obronie, stąd pewnie wzięły się stracone bramki - powiedział Lewandowski po wtorkowym meczu.

Kapitan reprezentacji musiał odpowiedzieć również na pytania dotyczące murawy. Jej stan był wręcz fatalny. Rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski przyznał nawet, że piłkarze interweniowali w tej sprawie u premiera Mateusza Morawieckiego, co niejako potwierdził Lewandowski. - Chyba każdy widział, jaka była murawa. Ten piasek na pewno nie pomagał, a wręcz utrudniał grę. Mocno się ślizgaliśmy. Na szczęście nikt nie odniósł poważnej kontuzji. Mięśnie odczuwają tak zły stan murawy, bo ciało nie jest przyzwyczajone do takiej nawierzchni. Mam nadzieję, że i rząd i PZPN usiądą do rozmów i dojdą do jak najlepszych rozwiązań, aby murawa była w dużo lepszym stanie, bo ten problem jest nie od dziś - zaapelował napastnik.

Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo, ale są rzeczy do poprawy - ocenił wygrany przez Polskę mecz ze Słowenią kapitan reprezentacji Robert Lewandowski:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze