Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski

Robert Lewandowski: Dłuższy odpoczynek? O formę jestem spokojny

2017-06-06 16:39

Robert Lewandowski wraz z Michałem Pazdanem i drugim trenerem Bogdanem Zającem odpowiadali na pytania dziennikarzy na wtorkowej konferencji prasowej. Kapitan reprezentacji Polski popisał się dyplomacją i nie skreślał groźnej jego zdaniem Rumunii, która w pierwszym meczu u siebie łatwo przegrała z nami 0:3. "Lewy" mówił także o swojej formie. Nie martwił się dłuższym odpoczynkiem.

10 czerwca Polska zagra z Rumunią w ramach eliminacji MŚ 2018 na PGE Narodowym. Choć nasi rywale zajmują dopiero czwarte miejsce w grupie E, a w pierwszym meczu u siebie nie mieli z nami żadnych szans, to Lewandowski zachowuje ostrożność. Stwierdził, że mecz w Polsce będzie trudniejszy od tego na wyjeździe. - To spotkanie będzie trudniejsze, bo Rumuni będą bali się otworzyć. Liczę jednak, że zagramy dobry mecz - mówił kapitan kadry, sugerując, że przeciwnik od pierwszej minuty schowa się na własnej połowie.

- Jeśli wygramy, będziemy w bardzo dobrej sytuacji. Wjedziemy na autostradę, na której będziemy mogli się rozpędzić i już nikt nas nie zatrzyma - komentował Lewandowski, pamiętając o układzie naszej grupy. Polska ma aż sześć punktów przewagi nad drugą Czarnogórą i trzecią Danią.

Napastnik Bayernu został jeszcze zapytany o to, czy dłuższy odpoczynek po mistrzostwie Bundesligi będzie miał wpływ na jego formę. - Mi to nie przeszkadza. O swoją dyspozycję jestem spokojny. Wiem, co mam robić - odpowiedział krótko Lewandowski.