Robert Lewandowski, Jerzy Brzęczek

Autor: AP Robert Lewandowski, Jerzy Brzęczek

Robert Lewandowski DOBITNIE o sytuacji w kadrze. "Nie wiem czy się śmiać, czy płakać". Znowu się zacznie!

2020-11-19 6:49

Robert Lewandowski w środowym meczu Polska - Holandia (1:2) zagrał 45 minut. W przerwie selekcjoner Jerzy Brzęczek zdecydował się zastąpić najlepszego polskiego piłkarza Krzysztofem Piątkiem. Wielu kibiców nie mogło w to uwierzyć. Całą prawdę o tej sytuacji "Lewy" zdradził po końcowym gwizdku sędziego. Robert Lewandowski odniósł się także do momentu, w którym Brzęczek wykrzykiwał coś w jego kierunku. Wszystko stało się jasne, kibice znowu zaczną o tym rozmawiać!

Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek przykuwali uwagę polskich kibiców podczas środowego meczu Ligi Narodów z Holandią, który biało-czerwoni przegrali ostatecznie na Stadionie Śląskim w Chorzowie 1:2. Wszystko przez wywiad, jakiego kapitan naszej kadry udzielił po poprzednim spotkaniu z Włochami. Wielu kibiców wyczytało, że stosunki między oboma panami nie są zbyt przyjazne. W trakcie rywalizacji z "Oranje" Robert Lewandowski został zdjęty z placu gry już po 45 minutach, a wcześniej kamery uchwyciły moment, w którym bardzo głośno krzyczał do niego selekcjoner. W sieci znowu zawrzało. Dziennikarze i fani byli przekonani, że to kolejna odsłona wewnętrznych niesnasek w naszej reprezentacji. Na chwilę szczerości po meczu z Holandią zdecydował się Lewandowski.

Wielkie KONTROWERSJE w meczu Polski z Holandią. Sędzia SKRZYWDZIŁ biało-czerwonych? [WIDEO]

W rozmowie z TVP Sport odniósł się do dwóch powyższych kwestii, sprawiając, że kibice znowu dostali materiał do analizy sytuacji w drużynie narodowej. - W 70. minucie meczu z Włochami poczułem napięcie mięśniowe. Ustaliliśmy z trenerem, że spróbuję zagrać z Holandią przez 45 minut. Nie chciałem ryzykować, by to się pogłębiło. Chciałem pomóc drużynie. Takie było założenie, nie wyciągajmy daleko idących wniosków - tłumaczył Robert Lewandowski swoją zmianę w przerwie. Jak odniósł się do głośnych sugestii Brzęczka?

Czy Jerzy Brzęczek powinien zostać zwolniony?

- Trener przekazywał informacje dotyczące Mateusza Klicha. Chodziło o poruszanie się po boisku w defensywie. Przekazałem mu to. Nic specjalnego. Nie wiem, co można było w tym wyczytać. Nie wiem, czy powinienem się śmiać, czy płakać, że takie pytanie otrzymuję - skwitował "Lewy".

Jan Tomaszewski bez litości: Brzęczek jest do zwolnienia! | Futbologia