Robert Lewandowski wykluczony z gry w reprezentacji?! To byłaby katastrofa, czarny scenariusz realny jak nigdy

2021-04-19 10:40 Damian Okła
Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Chyba nigdy nie było takiego zamieszania w świecie piłki nożnej, jaki obserwujemy obecnie. Wszystko za sprawą tworzącej się Superligi, w której mają wystąpić najlepsze kluby na Starym Kontynencie. Niedawno hiszpańskie media podały, że do tego grona ma dołączyć niebawem również Bayern Monachium, gdzie na co dzień występuje Robert Lewandowski. A gdyby te informacje się potwierdziły, mogłoby to mieć opłakane konsekwencje dla polskiej kadry.

W najbliższym czasie możemy być świadkami rewolucji w piłce nożnej. Największe kluby w Europie od dawna domagają się większych zysków z gry w międzynarodowych pucharach. Obecne pieniądze widocznie nie zaspokajają ich potrzeb, a rozwiązaniem tych problemów miałaby być Superliga. Niedawno poznaliśmy koncepcję tego, jak nowe rozgrywki miałyby wyglądać. Wiadomym jest, że udział brałoby w nich dwadzieścia zespołów w tym dwanaście klubów założycielskich. Początkowo w gronie uczestników nie było uwzględnionego Bayernu Monachium. Bawarczycy raczej stronili od dołączania do rewolucyjnych pomysłów. To ma się jednak zmienić. Według informacji elmundo.es kolejnymi zespołami w Superlidze miałyby być właśnie Bayern oraz Paris Saint-Germain. To ważna informacja również z punktu widzenia kibiców polskiej kadry.

Mama Roberta Lewandowskiego szczęśliwie zakochana! Tajemniczy Jacek nowym partnerem Iwony Lewandowskiej

Superliga a reprezentacje

Pomysł utworzenia Superligi nie podoba się FIFA i UEFA. Organizacje te zagroziły surowymi karami za uczestnictwo w rozgrywkach. Kluby, które wzięłyby w nich udział, miałyby zakaz gry w rozgrywkach krajowych, europejskich i światowych. Co jednak najważniejsze, sankcje uderzyłyby również w samych zawodników. Ci mieliby dostać zakaz występów na mistrzostwach świata i Europy. Dla wielu drużyn narodowych byłoby to więc ogromnym i bolesnym ciosem.

Lewandowski poza kadrą?

Polscy kibice również by się o tym przekonali. Bo gdyby potwierdziły się informacje, że Bayern Monachium dołączy do Superligi, kary UEFA i FIFA objęłyby również Roberta Lewandowskiego. A nikomu nie trzeba przypominać, jak ważną postacią dla biało-czerwonej kadry jest napastnik Bawarczyków. Do ostatecznych rozstrzygnięć w tej kwestii jest jeszcze jednak daleko, bo sprawa jest rozwojowa, ale nigdy nie była tak zaawansowana jak w chwili obecnej.

Półnagi Arkadiusz Milik walczy z ogromnym ciężarem. Ciało jak Adonis! Widok, którego nie da się zapomnieć

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze