Najlepsza 11-tka

Sztuczna inteligencja pominęła Lewandowskiego! To może go zaboleć! AI wybrało najlepszą 11-tkę w historii polskiego futbolu

2023-04-08 17:30

Robert Lewandowski dla wielu kibiców jest najlepszym polskim piłkarzem w historii. Fani nie mają wątpliwości, że przez lata swoimi osiągnięciami przebił nawet Zbigniewa Bońka. Nie wszyscy jednak podzielają to zdanie! Każda z osób podchodzi do sprawy kompletnie subiektywnie. Sztuczna inteligencja bazuje jednak na faktycznych dokonaniach. Co ciekawe, zdecydowała się ona na pominięcie polskiego piłkarza. Jak wygląda najlepsza 11-tka w historii polskiego futbolu według AI?

Sztuczna inteligencja coraz mocniej ingeruje w świat w przeróżnych dziedzinach - także tej sportowej. Przekonujemy się o tym na każdym kroku, a konsekwencje, jakie przyniesie korzystanie z AI poznamy zapewne za parę lat. Na razie internauci świetnie się bawią, testując możliwości sztucznej inteligencji. W jaki sposób to robią? W sieci aż roi się od skrinów rozmów z chociażby Chat-GPT na przeróżne tematy. Modę na to wykorzystał także administrator profilu "Łączy Nas Piłka" w mediach społecznościowych.

Jan Tomaszewski był najlepszy w historii. Wszelkie wątpliwości rozwiane! Ogromne wyróżnienie

Najlepsza 11-tka w historii polskiego futbolu. AI pominęła Lewandowskiego

Na profilu "Łączy Nas Piłka" pojawiła się grafika z najlepszą jedenastką reprezentacji Polski wybraną przez sztuczną inteligencję. Co ciekawe, AI zdecydowało się na pominięcie Roberta Lewandowskiego. Polski snajper przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii naszego kraju.

Najwyraźniej jednak sztuczna inteligencja nie zdecydowała się na to, stawiając na Włodzimierza Lubańskiego czy Ernesta Wilimowskiego. Jak wygląda najlepsza jedenastka w historii reprezentacji Polski wg sztucznej inteligencji? Sprawdź w naszej galerii poniżej.

Jedenastka wszech czasów wg sztucznej inteligencji: Jan Tomaszewski - Jerzy Gorgoń, Władysław Żmuda, Michał Żewłakow - Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Andrzej Szarmach - Gerard Cieślik, Włodzimierz Lubański, Ernest Wilimowski

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze