Kosta Runjaić

i

Autor: Cyfrasport Kosta Runjaić

Trener Pogoni Kosta Runjaic o swoim podopiecznym. "Stać go na to, żeby pojechać na mistrzostwa świata"

2022-03-31 22:16

Kamil Grosicki powrócił do reprezentacji Polski. Dużą rolę odegrał w tym trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaic, który odbudował skrzydłowego pod względem fizycznym, a ten w meczach ekstraklasy potwierdził powrót do wysokiej formy.

Po powrocie do kadry 33-letni Grosicki zagrał wprawdzie tylko 19. minut przeciwko Szkocji, ale wygląda na to, że selekcjoner Czesław Michniewicz mocno liczy i będzie stawiał na „Grosika”. - Kamil pierwsze marzenie osiągnął, powrócił do drużyny narodowej – mówi trener Kosta Runjaic. - Osiągnął to swoją dobrą dyspozycją w meczach ligowych, w meczach dla Pogoni. Biorąc pod uwagę to, w jakiej sytuacji znalazła się teraz reprezentacja Polski, to na pewno nie był to jego ostatni cel. Teraz spróbuje pokazać trenerowi, że zasługuje na to, aby pojechać na mistrzostwa świata. To dla niego nowe wyzwanie i stać go na to, aby je osiągnąć, bo jest w dobrej formie - dodaje Runjaic. A już w najbliższą sobotę "Grosik" będzie miał kolejną okazję pokazania się selekcjonerowi w meczu ligowym. Prowadząca w tabeli Pogoń zmierzy się w Łęcznej z zagrożonym spadkiem Górnikiem. - Myślę, że Kamil zagra na pewno. On aż tylu minut w ostatnich meczach w reprezentacji nie zagrał - zapowiada Runjaic.

Polska powalczy o medal na mistrzostwach świata?! Adam Nawałka szczerze o szansach na wielki sukces [TYLKO U NAS]

Grosicki po powrocie do Pogoni w sierpniu ubiegłego roku rozegrał 19 meczów, w tym 18. w Ekstraklasie. Zdobył w nich 4 gole i miał 4 asysty. Łącznie w polskiej lidze (występował również w Legii i Jagiellonii) rozegrał 109 meczów. Zdobył w nich 21 goli i miał tyle samo asyst.

Były piłkarz kadry wytypował rywali dla polskiej reprezentacji. "Taka grupa daje szansę na awans"

Sonda
Czy powrót Kamila Grosickiego to dobra decyzja Michniewicza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze