Wojciech Szczęsny

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny poniósł drakońską karę! Prawda o jego wybryku wyszła na jaw, musiał zapłacić fortunę

2022-07-07 15:00

Wojciech Szczęsny to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Zawdzięcza to przede wszystkim znakomitym występom na boisku, ale w swojej karierze nie uniknął też mniej przyjemnych incydentów. Właśnie na jaw wyszła prawda o jego kolejnym wybryku. Szczęsny poniósł za niego drakońską karę. Musiał zapłacić prawdziwą fortunę!

Kibice w Polsce od wielu lat żyją rywalizacją na pozycji bramkarza. Do historii przeszła walka pomiędzy Wojciechem Szczęsnym a Łukaszem Fabiańskim. "Szczena" grał w lepszych klubach i zawsze wydawał się być na lepszej pozycji, jednak zdarzyło mu się kilka bolesnych wpadek. Kibice wciąż pamiętają Euro 2012 i jego interwencję, w wyniku której sprokurował rzut karny i obejrzał czerwoną kartkę w meczu z Grecją. Jego passa na wielkich turniejach nie jest najlepsza, bowiem na udanym Euro 2016 doznał kontuzji już w pierwszym meczu z Irlandią Północną i później nie zagrał do końca turnieju. Z kolei o mistrzostwach świata 2018 i Euro 2020 chciałby jak najszybciej zapomnieć. Na mundialu wpuścił m.in. kuriozalną bramkę z Senegalem, a podczas mistrzostw Starego Kontynentu eksperci mieli do niego wiele pretensji o słaby występ w przegranym meczu otwarcia ze Słowacją. Mimo to, bramkarz Juventusu należy do czołówki europejskich golkiperów. Nawet pomimo pozaboiskowych wybryków.

Żona Szczęsnego odsłoniła gorące jak słońce ciało. To bikini wiele nie zasłania, wideo rozpala do czerwoności

W Juventusie Szczęsny grał m.in. z Cristiano Ronaldo. Ukochana Portugalczyka, Georgina Rodriguez, odsłoniła na luksusowych wakacjach naprawdę dużo

Szczęsny poniósł drakońską karę! Prawda o jego wybryku wyszła na jaw

Wielokrotnie Szczęsny był antybohaterem mediów po tym, jak wyciekały jego zdjęcia z papierosami. Już jako bramkarz Arsenalu na dorobku był bohaterem afery, gdy wydało się, że palił papierosy w szatni pod prysznicem. W poprzednim roku został przyłapany na puszczaniu dymka podczas Euro 2020 przed meczem Polska - Hiszpania. Późniejsze nie najlepsze występy w barwach Juventusu sprawiły, że spadła na niego spora krytyka. 32-latek wrócił jednak do optymalnej formy i w dalszym ciągu jest ostoją reprezentacji Polski oraz turyńskiego klubu. Okazuje się, że także w stolicy Piemontu ma już na koncie pewien wybryk.

Jan Tomaszewski ostro o strajku Roberta Lewandowskiego: "Jeśli do tego dojdzie..."

Sonda
Czy Wojciech Szczęsny powinien być numerem jeden w polskiej bramce na mundialu?

Szczęsny jest jednym z prowadzących programu "Prosto w Szczenę". W odcinku z udziałem Westona McKenniego wyjawił prawdę o karze, jaką otrzymał od Massimiliano Allegriego. Polak spóźnił się na jeden z treningów "Starej Damy" o niespełna dwie minuty. Wyliczył dokładnie, że była to minuta i 53 sekundy. Za taki "poślizg" otrzymał karę... 40 tysięcy euro. Kolega polskiego bramkarza dopowiedział, że ten podzielił się karą z innym piłkarzem, który tamtego dnia również spóźnił się na trening. Ostatecznie obaj zapłacili po 20 tysięcy euro. Z kolei McKennie kilka tygodni później znacznie przebił ten wyczyn. Przyjechał na zajęcia godzinę po czasie, za co zapłacił 50 tysięcy euro! 

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze