Wspaniała akcja charytatywna Lewandowskich. Na to przeznaczyli pieniądze z urodzin

2018-08-31 10:11
Robert i Anna Lewandowscy
Autor: Facebook

Robert i Anna Lewandowscy słyną z tego, że chętnie dzielą się swoimi pieniędzmi z potrzebującymi. Często wspierają różne akcje charytatywne, a czasem po prostu sami pomagają. Nie inaczej było w ostatni weekend. Kapitan reprezentacji Polski wraz z żoną organzowali wspólną imprezę urodzinową, ale poprosili gości, by ci zamiast prezentów wpłacili jakąś kwotę na Centrum Zdrowia Dziecka! A na konto szpitala już wpłynęło grubo ponad 100 tys. zł.

Robert i Anna Lewandowscy już wielokrotnie udowadniali, że są ludźmi o wielkich sercach. Choć zarabiają miliony, to nie zachowują wszystkiego dla siebie. Często udzielają się charytatywnie przekazując pieniądze potrzebującym. Tak było chociażby w lipcu, gdy przekazali pół miliona złotych na remont jednego z oddziałów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

I ostatnio ponownie wsparli ten szpital! Choć nie bezpośrednio. W miniony weekend w jednym z warszawskich klubów zorganizowali przyjęcie z okazji trzydziestych urodzin - Robert obchodził je w sierpniu, Anię zaś to samo czeka na początku września. Postanowili więc połączyć te okazje i zrobić wspólną imprezę. Na której pojawiły się tłumy gwiazd - nie tylko sportu, ale też celebrytów. I tak ich goścmi byli chociażby Kuba Wojewódzki, Martyna Wojciechowska, Cezary Pazura, czy koledzy Roberta z boiska - m.in. Sławomir Peszko i Dariusz Dudka.

Lewandowscy zapowiedzieli jednak, że nie chcą drogocennych prezentów. Poprosili więc swoich przyjaciół, by ci zamiast podarunków przelali pieniądze na konto Centrum Zdrowia Dziecka! Na oficjalnym profilu szpitala na Facebooku w środę pojawiła się informacja, że łącznie udało się zebrać blisko 160 tys. złotych, a to i tak nie koniec - Anna Lewandowska i Robert Lewandowski wykorzystali swój bal urodzinowy, by zebrać pieniądze i po raz kolejny wesprzeć nasz Instytut. Poprosili swoich gości o przekazanie datków na Klinikę Neurochirurgii IPCZD. Na tę chwilę z balu Ani i Roberta wpłynęło 131 950 zł i 5 000 euro. Kolejne środki nadal wpływają! Dziękujemy! - czytamy w poście.

Oboje są idealnym przykładem na to, jak korzystać ze swojej gigantycznej popularności i milionów na koncie. Miejmy nadzieję, że w przyszłości inni sportowcy i celebryci pójdą w ich ślady i będą się udzielać charytatywnie równie chętnie, co Lewandowscy. Bo dla nich kilkaset tysięcy złotych to zapewne jedynie kropla w morzu, a dla Centrum Zdrowia Dziecka pieniądze, które mogą uratować wiele istnień.

Maciej Wdowiarski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze