Zbigniew Boniek

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek zaskoczył po klęsce Polaków. Takiej oceny spodziewał się mało kto, lawina komentarzy

2022-06-09 7:16

To był bardzo trudny wieczór dla kibiców reprezentacji Polski. Choć rywalizacja z Belgią w Lidze Narodów zaczęła się dla biało-czerwonych nieźle, bo od bramki Roberta Lewandowskiego, w drugiej połowie na boisku rządzili już tylko gospodarze. Ci zdobyli 6 bramek i sprawili, że Polacy doznali jednej z największych klęsk w ostatnich latach. Tym bardziej słowa Zbigniewa Bońka po meczu mogą zaskakiwać.

Nie było złudzeń, że biało-czerwoni do Brukseli nie jadą w roli faworyta. Belgowie to obecnie drugi zespół w rankingu FIFA oraz drużyna naszpikowana gwiazdami światowego futbolu. A w środowym spotkaniu i tak nie wystąpiło paru znanych zawodników. "Czerwone Diabły" mimo tego dość gładko poradziły sobie z zespołem Czesława Michniewicza.

Czesław Michniewicz o przegranej z Belgią. Mówi o gorzkiej lekcji i wysokiej cenie

Zbigniew Boniek zabrał głos po klęsce. Zaskakujące słowa

Pierwsza połowa w wykonaniu biało-czerwonych nie była jeszcze tak zła. Co więcej, to właśnie Polacy objęli prowadzenie po bramce Roberta Lewandowskiego i składnej akcji zespołu. Wówczas można było się spodziewać, że na obiekcie w Brukseli nasza kadra powalczy o sprawienie niespodzianki i urwie Belgom punkty.

Cezary Kulesza WŚCIEKŁY po katastrofalnym meczu Polaków. Padły ważne słowa

Były to jednak nadzieje złudne, bo rywale jeszcze pod koniec pierwszej odsłony wzięli się za odrabianie strat, a druga połowa toczyła się już wyłącznie pod ich dyktando. W konsekwencji gospodarze zdeklasowali rywali i zdobyli aż 6 bramek. Porażka 1:6 w Brukseli to jedna z najbardziej dotkliwych porażek w ostatnich latach dla Polski.

Boniek zaskoczył kibiców. Tak skomentował sromotną porażkę

Rzecz jasna po spotkaniu nie zabrakło ostrych komentarzy pod adresem zawodników i szkoleniowca reprezentacji. Wielu ekspertów nie miało wątpliwości, że taka przegrana jest kompromitacją i bez względu na wszystko nie powinna się biało-czerwonym przytrafić. Nieco inaczej do środowego meczu podszedł Zbigniew Boniek.

- Porażka boli…. Zagraliśmy lepiej niż z Walią i co z tego? Teraz trzeba szybko dojść do siebie, bo za trzy dni Rotterdam, a we wtorek rewanż za dzisiejsze 6-1 - napisał były prezes PZPN. Kibice w komentarzach byli zaskoczeni, że Boniek porównał mecz z Walią do środowej rywalizacji i raczej nie podzielali zdania legendy reprezentacji.