Zdzisław Kręcina o dymisji Jerzego Brzęczka i angażu Paulo Sousy. Mówi, czy widziałby w roli trenera kadry Stanisława Czerczesowa

2021-12-03 13:46

To był zaskakujący ruch ze strony Zbigniewa Bońka. Były prezes PZPN zwolnił z posady selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Jego następcą został Paulo Sousa pod wodzą, którego kadra na EURO 2020 nie wyszła z grupy, a teraz walczy w barażach o mundial w Katarze. Jakie szanse ma Stanisław Czerczesow? Zdzisław Kręcina w rozmowie z "Super Expressem" mówi o gorącym fotelu trenera "Biało-czerwonych". Nie ukrywa zdziwienia niektórymi decyzjami i mówi o tym otwarcie.

Wprawdzie reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka awansowała do mistrzostw Europy 2020, ale narzekano na styl gry drużyny narodowej. Były prezes PZPN Zbigniew Boniek zaryzykował i w styczniu ogłosił, że Jerzy Brzęczek rozstaje się z kadrą, a jego miejsce zajmuje Paulo Sousa. Czy to było dobre posunięcie, aby zwolnić Brzęczka i powierzyć ekipę Portugalczykowi? - Decyzja była pochopna, co widać po wynikach... - mówi wprost w rozmowie z "Super Expressem" Zdzisław Kręcina. - Powtórzę to, co mówiłem zaraz po tej niespodziewanej roszadzie na stanowisku selekcjonera: bardzo skrzywdzono Jurka Brzęczka. Nie wiem, jak poszłoby mu na EURO, ale skoro na nie awansował, powinien dostać szansę poprowadzenia drużyny w turnieju finałowym. Nie mówiąc już o tym, że w eliminacjach mundialu też wygrałby z tymi trzema drużynami, z którymi wygrał Sousa. A pewnie – patrząc na „pragmatyzm” kadry w czasie, kiedy ją prowadził – dołożyłby do tego jeszcze Węgry - przekonuje były przedstawiciel związku na naszym portalu.

Były reprezentant Polski boleśnie uderza w Lewandowskiego. Padły mocne słowa, to nie przejdzie bez echa

Zdzisław Kręcina

i

Autor: ARCHIWUM

W barażach o mundial zagramy z Rosją w Moskwie. Od dłuższego czasu z naszą kadrą łączony jest Stanisław Czerczesow, były selekcjoner reprezentacji Rosji. Zdzisław Kręcina w tej sprawie ma także swoje zdanie. - Czytałem medialne „wrzutki” sprzed kilku tygodni, owszem... - powiedział na wstępie były sekretarz generalny związku. - Myślę jednak, że – po pierwsze – Czerczesowowi opłaca się być opłacanym przed federację rosyjską do końca kontraktu i jeszcze przez pół roku będzie raczej jej statecznym – nie szukającym nowych wyzwań – pracownikiem. Po drugie – z kolei PZPN-owi nie opłaca się zwalniać Paulo Sousy przed zakończeniem baraży. Też o pieniądze oczywiście chodzi... - podkreślił Zdzisław Kręcina w rozmowie z naszym portalem.

Jan Tomaszewski wciąż roztrzęsiony po skandalu w meczu z Węgrami. Rzuca oskarżeniami, ma swoją teorię

Stanisław Czerczesow

i

Autor: Cyfra Sport Stanisław Czerczesow
Sonda
Czy Stanisław Czerczesow powinien wrócić do polskiej piłki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze