Maciej Rybus

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Znany ekspert niezwykle ostro o Rybusie! Odmawia mu prawa do nazywania się Polakiem, potężny cios w piłkarza Spartaka

2022-06-17 14:33

Maciej Rybus wywołał ogromną burzę wyborem kolejnego klubu w którym będzie występował. 32-latek postanowił bowiem po opuszczeniu Lokomotiwu Moskwa podpisać kontrakt ze Spartakiem Moskwa, nie wykorzystując okazji do opuszczenia Rosji, która wciąż prowadzi brutalną inwazję na Ukrainie. W Polsce zostało to odebranie bardzo negatywnie (zwłaszcza tłumaczenia agenta piłkarza, Mariusza Piekarskiego), choć niektórzy starają się zrozumieć Rybusa. Bez zrozumienia do sprawy podchodzi natomiast ekspert ds. wojskowości, Jarosław Wolski, który okrutnie przejechał się po piłkarzu.

Sprawa Macieja Rybusa wzburzyła polską opinię publiczną. Duża część kibiców i ekspertów nie rozumie, dlaczego Polak, nie będąc już związanym kontraktem z Lokomotiwem Moskwa, nie postanowił wyjechać z kraju, który dopuszcza się zbrodni wojennych na terenie Ukrainy. Dobrym przykładem jest tutaj Grzegorz Krychowiak, który stara się zrobić wszystko, aby opuścić FK Krasnodar, choć ma ważny kontrakt z tym klubem. Jednym z argumentów, jaki wytoczył Mariusz Piekarski, agent piłkarza, było bezpieczeństwo rodziny Rybusa w Polsce. Zasugerował, że ze względu na narodowość (żona piłkarza jest Rosjanką) mogłoby jej coś grozić w naszym kraju. Jak słusznie zauważył Tomasz Ćwiąkała, znany dziennikarz sportowy, Polacy raczej pozytywnie oceniliby Rybusa, który zdecydowałby się właśnie na wyjazd z Rosji, niż na pozostanie tam. W wielu przypadkach to nie sama decyzja, ale właśnie kuriozalne tłumaczenia Piekarskiego wywołują skrajnie negatywne emocje. W przestrzeni publicznej pojawiają się jednak wypowiedzi bardzo ostro uderzające w samego Rybusa.

Rosjanie stają w obronie Rybusa i uderzają w Polskę. Podle wykorzystują Polaka do swojej propagandy

Maciej Rybus nie ma prawa do nazywania się Polakiem? Ekspert masakruje piłkarza Spartaka

Do osób, które ostro oceniły samego Macieja Rybusa, należy Jarosław Wolski. Ekspert ds. wojskowości zyskał dużą popularność po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przede wszystkim dzięki merytorycznemu, ale i przystępnemu przekazywaniu wiedzy na temat wydarzeń za naszą wschodnią granicą, ale też zagadnień dotyczących polskiej wojskowości i obronności kraju. Wolski wystąpił niedawno u innego popularyzatora wiedzy wojskowej, Piotra Zychowicza, który prowadzi na YouTube kanał „Historia Realna”. To właśnie tam Jarosław Wolski odniósł się do sprawy Macieja Rybusa.

Piotr Zieliński przerwał milczenie. Wprost wypowiedział się o Rybusie, o tych słowach będzie głośno

 – Jak ktoś chce biegać w koszulce z literą 'Z' na piersi, to gratuluję, ale niech nie nazywa się Polakiem. Przepraszam za jednoznaczne określenie, ale w tym wypadku mogę sobie pozwolić na określenie tego, co o tym sądzę. Jak ktoś chce zostać Rosjaninem, to niech sobie nim zostanie. Wolna droga, każdy ma wolną wolę. Jak ktoś wybiera pieniążki i ganianie z symbolem swastyki XXI wieku, czyli z 'zetką' rosyjską, to może. Jest dorosłym facetem, wie, co robi – nie zostawił na Rybusie suchej nitki Wolski. Odniósł się także do skandalicznych słów Mariusza Piekarskiego.

 – Jedno z głupszych tłumaczeń, jakie słyszałem. Nie kupuję tego zupełnie, ale każdy jest dorosły. Ważne jest, aby na koniec człowiek mógł spojrzeć sobie w twarz, jak goli się przy lustrze – skwitował ekspert ds. wojskowości.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze