Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Piotr Zieliński

Wielka forma Polaka

Ależ to jest gaz! Piotr Zieliński „podkręca” Napoli i swoje liczby w Serie A

2022-11-08 22:00

Nie zwalnia tempa lider Serie A, a w szeregach ekipy z Neapolu wciąż trzyma poziom Piotr Zieliński. Napoli jak burza przeszło przez fazę grupową Ligi Mistrzów, dopiero w ostatniej kolejce przegrywając na Anfield Stadium – ale i tak wyszło do fazy play off z pierwszego miejsca. W krajowych rozgrywkach wciąż natomiast jest niepokonane. We wtorek wygrało po raz dwunasty i niezagrożone okupuje fotel lidera.

Reprezentant Polski w sześciu „championsleaguowych” meczach wykręcił imponujące liczby: trzy gole i dwie asysty. W Serie A podań otwierających drogę do bramki rywala ma na razie już pięć, ale na trafienie czekał od inauguracyjnej kolejki, czyli od 15 sierpnia. Oczekiwanie skończyło się we wtorkowy wieczór, choć Polak – co nie jest normą w tym sezonie – zaczął spotkanie z Empoli na ławce rezerwowych.

Opuścił ją dopiero w 64 minucie, zmieniając Tanguya Ndombélé. To była potrójna zmiana w ekipie gospodarzy, którzy do tego momentu nie potrafili znaleźć recepty na solidną defensywę rywala. Wraz z Zielińskim na murawę wszedł także Hirving Lozano, i już cztery minuty później dał swej drużynie prowadzenie! Pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Victorze Osimhenie

Parę minut później drugą żółta – i w efekcie czerwoną – kartką ukarany został Sebastiano Luperto, goście musieli więc grać w osłabieniu. Miejscowi wykorzystali to bezbłędnie: w 88 minucie Piotr Zieliński na 11. metrze znakomicie dołożył stopę do mierzonej centry Lozano i przypieczętował sukces swej drużyny. Było to jego drugie trafienie ligowe w tym sezonie.

W sobotę o 15.00 lider Serie A zagra z Udinese, które we wtorek zremisowało 1:1 ze Spezią. Ten mecz przyniósł fatalne wieści dla Czesława Michniewicza.

Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?