Arkadiusz Milik dostanie OGROMNĄ podwyżkę? Może zarabiać więcej od Szczęsnego

2019-09-12 8:14 DaO
Arkadiusz Milik, Napoli
Autor: East News Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik początku obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Polak walczy z czasem i kontuzją, która uniemożliwia mu występy, czy to w Napoli, czy reprezentacji Polski. Szczególnie we włoskim klubie mocno liczy się na jego powrót do zdrowia. W dodatku wielce prawdopodobne jest, że napastnik niebawem zwiąże się z włoskim klubem nowym kontraktem. Będzie mógł liczyć na sporą podwyżkę.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o możliwym transferze reprezentanta Polski. W grze miały być przede wszystkim hiszpańskie kluby, ale według medialnych doniesień istniała również możliwość przenosin do Interu Mediolan. Okienko transferowe już dawno zostało zamkniete, dlatego też sytuacja pod tym względem ustabilizowała się. A wszyscy w Napoli zgodnie twierdzą, że Milik jest ważną częścią zespołu.

Wydają się to potwierdzać informacje o negocjacjach między piłkarzem a klubem w sprawie nowego kontraktu. Rozmowy mają toczyć się od kilku miesięcy, ale do ich zakończenia jest coraz bliżej. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do czerwca 2021 roku. Na jego mocy napastnik inkasuje rocznie 2,5 mln euro. Według dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport", Milik będzie mógł liczyć na podwyżkę.

Polak chce zarabiać o 1,5 mln więcej, co oznaczałoby, że za sezon będzie dostawał 4 mln euro. Gdyby faktycznie strony doszły do takiego porozumienia, Milik byłby najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem w Serie A. Obecnie to miano należy do Wojciecha Szczęsnego, który w Juventusie zgarnia 3,5 mln euro.

Najnowsze