Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfra Sport Nicola Zalewski

Co czeka Nicolę Zalewskiego w Romie? Tak Giuseppe Dossena widzi przyszłość Polaka we włoskim klubie

2022-06-28 14:08

Nicola Zalewski z przytupem zakończył poprzedni sezon. Z Romą wygrał Ligę Konferencji, a w reprezentacji Polski pokazał się w meczach Ligi Narodów i zebrał bardzo pozytywne oceny. Co czeka go w Romie? Tak Giuseppe Dossena widzi przyszłość Polaka we włoskim klubie.

Trener Romy Jose Mourinho postawił w tym roku na Nicolę Zalewskiego. Polakowi pomogło to, że uraz leczył Leonardo Spinazzola. Jak będziw w nowym sezonie? Giuseppe Dossena, były włoski mistrz świata tak ocenia szanse naszego rodaka w ekipie rzymian. - Nicola ma spore możliwości, dobrze gra obiema nogami, może grać wyżej niż na wahadle, co pokazał choćby u Paulo Fonsenki - zaznaczył Giuseppe Dossena w rozmowie z naszym portalem. - Z pewnością Mourinho nie będzie chciał z niego rezygnować. Poza tym przyszły sezon, szczególnie jego pierwsza połowa będą bardzo intensywne ze względu na mundial rozgrywany w listopadzie, dlatego Nicola dostanie swoje szanse - przekonywał Włoch.

Grzegorz Krychowiak zdecydował, gdzie będzie grać w najbliższym sezonie? Rosjanie cytują jego agenta

Dossena jest przekonany, że Zalewski poradzi sobie i podoła wyzwaniem, które będzie stawiał przed nim trener Jose Mourinho czy selekcjoner reprezentacji Polski. - Z pewnością przed nim trudne miesiące, ale to utalentowany chłopak, który będzie potrafił się obronić na boisku - stwierdził Włoch. - Czeka go weryfikacja w Serie A, Lidze Europy. Z drugiej strony już jako 20-latek wkracza w świat piłki ze zdobytym międzynarodowym trofeum, a przecież on jest dopiero na początku swojej przygody z futbolem - powiedział Giuseppe Dossena w rozmowie z naszym portalem.

Hiszpanie poznali plany Roberta Lewandowskiego. Ustalił sobie termin, kiedy zostanie piłkarzem Barcelony

Sonda
Czy Nicola Zalewski powinien być powoływany do pierwszej reprezentacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze