Glik

Autor: AP Glik

Debiut Glika w SZALONYM meczu. Bereszyński pokonany

2020-09-26 20:49

Piłkarze Benevento Calcio w fantastycznym stylu przywitali się z Serie A, wygrywając po emocjonującym meczu 3:2 na wyjeździe z Sampdorią. W zespole beniaminka zadebiutował Kamil Glik, który latem przeniósł się do Włoch z AS Monaco. W Sampdorii cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński.

Dla Kamila Glika był to wielki powrót do Włoch po czterech latach występów we Francji. Obrońca reprezentacji Polski, który zyskał szacunek na Półwyspie Apenińskim występując w barwach Torino (w latach 2011-2016), latem dołączył do zespołu beniaminka włoskiej ligi – Benevento Calcio. W sobotnie popołudnie Glik zadebiutował w nowym zespole i z pewnością długo tego meczu nie zapomni.

Arkadiusz Reca znalazł nowy klub. Polak wzmocnił beniaminka

Lepiej zaczęli gospodarze, którzy po 18 minutach prowadzili już 2:0 (bramki: Quagliarella i Colley). Przy drugim golu Glik nie zdołał uprzedzić rywala, który wpakował piłkę do siatki strzałem głową. Obrońca reprezentacji Polski jeszcze w pierwszej połowie mógł świętować debiutanckie trafienie po tym, jak odważnie pobiegł do przodu, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońców z Genui.

KORONAWIRUS przyszedł do Ibrahimovicia

Potem do głosu doszli piłkarze Filippo Inzaghiego. Dwie bramki strzelił obrońca Luca Caldirola, a w końcówce spotkania na 3:2 trafił Gaetano Letizia i sensacja stała się faktem!

Bartosz Bereszyński i Kamil Glik rozegrali całe spotkanie.

Dla Sampdorii to druga porażka w tym sezonie. Na inaugurację ulegli Juventusowi 0:3.