Wojciech Szczęsny

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Ogromny pech Szczęsnego

Dramat Wojciecha Szczęsnego! Polski bramkarz został zniesiony na noszach, fatalna kontuzja

2022-08-31 21:45

Wojciech Szczęsny znowu przeżył dramat! Polski bramkarz dopiero co wrócił po kontuzji, jakiej nabawił się przed sezonem, a ponownie doznał fatalnego urazu. Szczęsny został zniesiony na noszach już w końcówce pierwszej połowie meczu Juventus - Spezia. Wszystko w wyniku pechowej interwencji po rzucie rożnym. Czy wyjazd 32-latka na mistrzostwa świata jest zagrożony?

Szczęsny wrócił do bramki "Starej Damy" w poprzedniej kolejce przeciwko AS Roma. Wcześniej pauzował przez kilka tygodni w związku z kontuzją, jakiej nabawił się w ostatnim przedsezonowym meczu z Atletico Madryt. Przez nią opuścił inaugurację sezonu, a między słupkami Juventusu stał Mattia Perin. Początek sezonu nie był łatwy dla drużyny, do której niedawno dołączył Arkadiusz Milik. Powrót polskiego bramkarza w starciu z Romą odebrano jako pozytywny impuls, choć 36-krotny mistrz Włoch jedynie zremisował 1:1. Na zwycięski szlak Juventus miał wrócić już po kilku dniach, bowiem w środę (31 sierpnia) do Turynu przyjechała Spezia. Mecz ten zapowiadał się pasjonująco dla polskich kibiców, ale okazał się dla nich koszmarem.

Robert Lewandowski i spółka zarabiają KOKOSY! Te KWOTY mogą zwalić z nóg

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 3

Dramat Wojciecha Szczęsnego! Polski bramkarz został zniesiony na noszach

Juventus prowadzi do przerwy "w polskim meczu" 1:0, ale kibice w Polsce żyją kontuzją Szczęsnego. W składach obu drużyn znajdowało się aż 5 Polaków, z czego czterech wybiegło na boisko od pierwszej minuty (Szczęsny, Drągowski, Reca, Kiwior; Milik na ławce), jednak Szczęsny nie dograł nawet pierwszej połowy. Reprezentacyjny bramkarz już w drugim meczu po powrocie doznał fatalnej kontuzji. Były golkiper m.in. Arsenalu wyskoczył do dośrodkowania i nie chwycił piłki, a spadając, fatalnie postawił nogę. Natychmiast runął na murawę i wił się z bólu, a ostatecznie został zniesiony z boiska na noszach. Na razie brakuje informacji, jak poważny jest to uraz, ale całe zdarzenie wyglądało fatalnie. Z pewnością ucierpiał staw skokowy Szczęsnego, a jego występ na mistrzostwach świata stanął pod znakiem zapytania.

Legenda Bayernu bez ogródek o Lewandowskim. Były szef klubu zwrócił się do kibiców, zaapelował z całych sił

Czy Wojciech Szczęsny to najlepszy bramkarz świata?