Jakub Kiwior

i

Autor: Cyfrasport Jakub Kiwior

22-latek zmieni zimą klub?

Fortuna za Jakuba Kiwiora? Spezia wyceniła reprezentanta Polski

2022-09-28 21:03

Jakub Kiwior bez wątpienia jest jednym z największych wygranych niedawno zakończonego zgrupowania reprezentacji Polski. 22-latek, który doskonałe recenzje zbiera również w barwach Spezii, z dobrej strony pokazał się w meczach z Holandią i Walią, pracując tym samym na transfer do większego klubu. Jak informuje portal „CalcioMercato.com”, obecny klub wychowanka GKS-u Tychy ustalił już nawet sumę, za którą byłby skłonny rozstać się z zawodnikiem. Jeśli jednak potencjalni zainteresowani chcieliby pozyskać Kiwiora, musieliby naprawdę głęboko sięgnąć do portfela.

Znakomity czas Kiwiora

Ostatnie miesiące są dla Jakuba Kiwiora wybitnie udane. 22-latek za swoją grę w barwach Spezii zbiera znakomite recenzje, a jego dobrą grę dostrzegł również selekcjoner Czesław Michniewicz. Także z orzełkiem na piersi były piłkarz MSK Żilina pokazał się z bardzo dobrej strony, będąc jednym z najlepszych zawodników biało-czerwonych w spotkaniach przeciwko Holandii oraz Walii. Nic więc dziwnego, że jego usługami interesują się większe od Spezii kluby. Już wcześniej mówiło się o potencjalnych przenosinach do Milanu lub West Hamu, a w najbliższym czasie liczba zainteresowanych klubów prawdopodobnie się zwiększy.

W grze grube pieniądze?

Jeśli jednak ktoś będzie zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Polski, będzie musiał liczyć się z poważnym wydatkiem. Portal „CalcioMercato.com” informuje bowiem, że Spezia Calcio wyceniła swojego zawodnika na kwotę w przedziale 15-18 mln euro. Warto przy tym dodać, że ostateczna suma, którą zainkasuje drużyna z Serie A będzie niższa. 20 procent potencjalnej kwoty trafi bowiem do byłego klubu 22-latka – MSK Żilina. Taka kwota sprawiłaby jednak, że Kiwior stałby się jednym z najdroższych polskich piłkarzy w historii. O przebiciu ceny za Roberta Lewandowskiego podczas przejścia z Bayernu do Barcelony (45 mln euro) nie ma jednak mowy.

Jakub Kiwior - sylwetka piłkarza

Jakub Kiwior jest wychowankiem GKS-u Tychy, choć w bardzo młodym wieku zdecydował się na transfer do Anderlechtu Bruksela. Pierwsze poważne szlify w dorosłym futbolu zbierał natomiast w MSK Żilina, z którego trafił przed rokiem do Spezii. Warto dodać, że spore zainteresowanie 22-latkiem przejawiał w ostatnich miesiącach West Ham United. Oferta opiewająca na 12 mln euro została jednak z miejsca odrzucona.

Sonda
Czy Jakub Kiwior wywalczył sobie miejsce w kadrze na mundial?
Lewandowski GORZKO po meczu z Walią. Nie ma co świętować
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze