Włochy - Anglia GDZIE OBEJRZEĆ MECZ W TV? Finał Euro TRANSMISJA TV

i

Autor: AP Włochy - Anglia GDZIE OBEJRZEĆ MECZ W TV? Finał Euro TRANSMISJA TV

Koszmar byłej gwiazdy

Gianluca Vialli znów ma problemy ze zdrowiem. Dramat legendy włoskiego futbolu!

2022-12-14 18:00

Gianluca Vialli to jeden z najlepszych piłkarzy w historii włoskiego futbolu. Teraz ten były napastnik znów przeżywa trudny okres w życiu. Przez problemy ze zdrowiem musiał zrezygnować z pracy w reprezentacji Włoch, gdzie pełnił rolę kierownika.

Vialli jest 59-krotnym reprezentantem Włoch. Strzelił 16 goli w drużynie narodowej. Grał w UC Cremonese, Sampdorii Genua, Juventusie Turyn i Chelsea Londyn. Rozegrał 325 meczów w Serie A, w których zdobył 123 bramki. Wystąpił też w 89 spotkaniach Pucharu Włoch i 58 razy zagrał w Premier League. Raka trzustki zdiagnozowano u niego w 2017 roku. Początkowo wygrywał z chorobą, ale ostatnio nastąpił nawrót nowotworu. - Po długich i trudnych negocjacjach z moim wspaniałym zespołem onkologów zdecydowałem się tymczasowo zawiesić moje obecne i przyszłe zobowiązania zawodowe – powiedział Vialli. - Celem jest wykorzystanie całej mojej energii, aby pomóc mojemu organizmowi przezwyciężyć tę fazę choroby, aby móc jak najszybciej stawić czoła nowym przygodom i dzielić się nimi z Wami wszystkimi - dodał.

Prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej Gabriele Gravina stwierdził, że Vialli "może liczyć na nas wszystkich". - Gianluca jest absolutnym bohaterem włoskiej drużyny narodowej i będzie nim w przyszłości – oświadczył Gravina. - Jestem przekonany, że wkrótce wróci dzięki jego niezwykłemu hartowi ducha. Może liczyć na każdego z nas, ponieważ jesteśmy drużyną na boisku i poza nim - podkreślił.

Sonda
Francja - Maroko: Kto awansuje do finału?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze