Gwiazda piłki wskazała największe ZAGROŻENIE podczas pandemii koronawirusa. Przejmujący apel

2020-03-25 12:08 DaO
Ashley Young, Inter Mediolan
Autor: AP Ashley Young

Uniknięcie zakażenia koronawirusem to obecnie najważniejszy cel w zasadzie wszystkich. Jak groźną chorobę wywołuje ten wirus pokazują tragiczne statystki z tysiącami zmarłych. Obecnie jedynym możliwym sposobem nad uchronienie się od zarażenia jest jak najrzadsze opuszczanie domu i ograniczenie do minimum kontaktu z ludźmi. Piłkarz Interu Mediolan wskazał również, co jest aktualnie największym zagrożeniem dla ludzi.

Już ponad czterysta tysięcy osób zostało zakażonych koronawirusem. Bilans ten będzie jedynie się pogarszał, bo kolejne kraje borykają się z ogromną skalą pandemii. Ta natomiast ma wpływ na życie każdego z nas. Codzienność wygląda obecnie zupełnie inaczej i powrót do normalności może zając wiele tygodni. W dużej mierze jednak od nas zależy, czy uda się zahamować pandemię.

Najważniejsza zasadą w najbliższych dniach jest powstrzymanie się od spotkań z innymi osobami, przestrzeganie higieny i unikanie wychodzenia z domu. Są jednak przypadki, w których musimy opuścić cztery ściany. Tym powodem są choćby zakupy. Niedawno można było zobaczyć obrazki z całego świata, gdzie mnóstwo osób czeka w kolejce do supermarketu.

Koronawirus. Guardiola jak Lewandowski. OGROMNA darowizna trenera Manchesteru City

I to właśnie takie sklepy Ashley Young uważa, za największe zagrożenie dla naszego zdrowia. - Supermarket to teraz wasze główne zagrożenie jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się wirusa - napisał angielski piłkarz, który jest w epicentrum pandemii. Young na co dzień występuje w Interze Mediolan, a północ Włoch jest obecnie największym siedliskiem koronawirusa w Europie.

Adam Kszczot zadowolony z przełożenia Tokio 2020: Cieszę się, że igrzyska są za rok [WIDEO]

Anglik wystosował szereg apeli za pośrednictwem Twittera. - Ograniczono liczbę osób wchodzących do sklepów. Czekajcie, bądźcie cierpliwi. Jeśli musisz wsiąść do windy, zrób to tylko z jedną osobą i stań po drugiej stronie z twarzą zwróconą do ściany. Nie oddychaj na nieznajomych - radzi piłkarz. Według wielu, jego sugestie są o wiele cenniejsze od tych, które daje rząd Wielkiej Brytanii.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze