Koronawirus. Guardiola jak Lewandowski. OGROMNA darowizna trenera Manchesteru City

2020-03-25 10:03 Piotr Koźmiński
Pep Guardiola
Autor: AP Pep Guardiola

Pep Guardiola (49 l.), trener Manchesteru City, to kolejna osoba ze świata sportu, która dołączyła do frontu walki z pandemią. Kataloński szkoleniowiec, wzorem Roberta Lewandowskiego (32 l.) i Leo Messiego (33 l.), przekazał wielkie pieniądze na pomoc służbie zdrowia. Hiszpania jest w coraz trudniejszej sytuacji i choć w ojczystej Katalonii Guardioli nie jest tak źle jak w Madrycie, to pieniądze przekazane przez Pepa na pewno się przydadzą.

Guardiola jest znanym patriotą lokalnym, mocno związanym z Katalonią, więc nie ma się co dziwić, że jego darowizna, w wysokości miliona euro, trafiła właśnie do fundacji działającej w Barcelonie. Pieniądze zostaną oczywiście przeznaczone na zakup sprzętu do walki z epidemią.

Informację o pięknym geście Guardioli potwierdzono oficjalnie, uczynił to Związek Lekarzy w Barcelonie. Jak sprecyzowała stacja radiowa Cadena Ser, poza zakupem tradycyjnego sprzętu, środki od trenera zostaną też przeznaczone na alternatywne metody działań, czyli na przykład sprawdzenie i ewentualny zakup materiałów produkowanych na drukarkach 3D.

A o tym jaka to skala pomocy ze strony Guardioli świadczy fakt, że Zespół Lekarzy Barcelony, który zorganizował zbiórkę na zakup sprzętu, zebrał 33 tysięcy euro.

Słynny trener poszedł więc w ślady Roberta Lewandowskiego, który przekazał identyczną kwotę.

Najnowsze