Lewandowski zainspirował Messiego, WIELKI gest Argentyńczyka z Barcelony

2020-03-25 9:33 Piotr Koźmiński
Leo Messi, FC Barcelona
Autor: AP Leo Messi

Gest Roberta Lewandowskiego (32 l.), który przekazał milion euro na walkę z koronawirusem odbił się szerokim echem w piłkarskim świecie. Owszem, wcześniej gwiazdy sportu dołączały do akcji pomocy, ale darowizna Polaka była jedną z najwyższych jaką publicznie ostatnio ogłoszono. Pochwał Lewemu nie szczędził między innymi Gary Lineker, była gwiazda angielskiego futbolu. A, jak się okazuje, gest kapitana kadry okazał się inspirujący. W jego ślady poszedł właśnie sam Leo Messi. (33 l.).

Lewandowski wiele razy pokazywał w przeszłości, że ma wielkie serce i bardzo chętnie pomaga. Trudno już nawet zliczyć wszystkie jego akcje charytatywne, ale na pewno ta ostatnia przejdzie do historii. Wraz z małżonką Anną kilka dni temu zadecydował, że przekaże aż milion euro na polskie szpitale zakaźne, które są obecnie pierwszą linią frontu w walce z koronawirusem.

Liga Mistrzów i Liga Europy zostaną dokończone w lipcu?! Ujawniono ważne szczegóły

Śladem Lewandowskiego postanowił podążyć też Leo Messi. Jak ustalił hiszpański dziennik AS, Argentyńczyk przeznaczył taką samą kwotę jak Lewy, czyli milion euro, na walkę z pandemią. Pieniądze ofiarowane przez gwiazdę Barcelony będą podzielone między dwa szpitale, jeden w Hiszpanii, a drugi w jego ojczystej Argentynie. Zwłaszcza sytuacja w Hiszpanii jest tragiczna, a wirus zbiera tam tragiczne żniwo. Zakażonych jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, a kilka tysięcy już niestety zmarło.

Najgorsza sytuacja jest w Madrycie, natomiast w Katalonii, a więc tam gdzie gra i mieszka Messi, jest trochę lepiej. Dane z wtorku wskazują na 8 tysięcy zakażeń i 282 zgony. Z kolei w Argentynie jest 306 przypadków, 6 osób zmarło...

Koronawirus w sporcie

Najnowsze