Liga Mistrzów i Liga Europy zostaną dokończone w lipcu?! Ujawniono ważne szczegóły

2020-03-25 12:38 DaO
Parc des Princes
Autor: AP Parc des Princes

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa na świecie nadal jest rozwojowa. Ciężko przewidzieć, kiedy wirus zacznie ustępować. Na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to stać w najbliższym czasie. A co za tym idzie, nie jest jasne, czy uda się dokończyć piłkarski sezon. W mediach pojawiły się kolejne informacje dotyczące planu dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Piłka nożna od wielu lat nie przeżywała tak ogromnego kryzysu, jaki ma miejsce obecnie. Największe ligi w Europie zawiesiły swoje rozgrywki w obawie przed koronawirusem. Co za tym idzie, UEFA była zmuszona zawiesić Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Od niedawna wiadomo, że kalendarz piłkarski nieco się rozprężył dzięki przeniesieniu Euro 2020 na przyszły rok.

Gwiazda piłki wskazała największe ZAGROŻENIE podczas pandemii koronawirusa. Przejmujący apel

Nie zmienia to jednak faktu, że dokończenie tego sezonu będzie niebywale trudne. Z całej Europy spływają informacje o kolejnych tysiącach zakażonych. Eksperci przewidują, że pandemia na Starym Kontynencie potrwa jeszcze co najmniej kilka tygodni. A czy później będzie możliwość rozgrywania meczów, też tego nie wiadomo. Mimo tego UEFA stara się znaleźć jak najdogodniejszy termin do dokończenia rozgrywek międzynarodowych.

Koronawirus: Wykorzystali Lewandowskiego do ważnej kampanii. Przypomnieli ten wyczyn [WIDEO]

"Corriere dello Sport" donosi, że europejska centrala doszła do porozumienia ze stowarzyszeniem klubów (ECA). Według najnowszego planu Liga Mistrzów i Liga Europy mają być dokończone w lipcu. Wówczas rozgrywane byłyby tylko spotkania tych rozgrywek. Wszystko przy założeniu, że do końca czerwca udałoby się doprowadzić do końca rozgrywki ligowe. Dziennikarze wierzą, że wznowienie meczów w maju jest prawdopodobne.

Koronawirus w sporcie