Koronawirus: Wykorzystali Lewandowskiego do ważnej kampanii. Przypomnieli ten wyczyn [WIDEO]

2020-03-25 12:05 JWa
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Koronawirus sprawił, że niemal wszystkie rozgrywki sportowe na świecie zostały odwołane. W związku z tym kluby piłkarskie muszą szukać innych sposobów, by przyciągnąć uwagę kibiców. Bayern Monachium jest w tej uprzywilejowanej sytuacji, że gra dla niego Robert Lewandowski. Bawarczycy postanowili przypomnieć niezwykły wyczyn "Lewego" w celu promowania kampanii edukacyjnej.

Robert Lewandowski jest największą gwiazdą Bayernu Monachium i prawdopodobnie całej Bundesligi. Piłkarski świat doskonale pamięta dzień 22 września 2015 roku, gdy kapitan reprezentacji Polski na stałe wpisał się do futbolowych annałów. W zaledwie dziewięć minut ligowej rywalizacji z VfL Wolfsburg "Lewy" strzelił aż pięć goli. Co więcej, spotkanie to rozpoczynał na ławce rezerwowych. Wyczyn byłego piłkarza Lecha Poznań i Znicza Pruszków został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, a Bayern co jakiś czas wykorzystuje go na przeróżne sposoby. Tym razem historyczne pięć trafień ma pomóc w... walce z koronawirusem.

Hejterzy bezlitośnie zaatakowali Lewandowskiego za pomoc chorym na koronawirusa. ZAORAŁ ich Szczęsny -> SPRAWDŹ

Gdy sam Robert Lewandowski przekazał milion euro na walkę z pandemią nowego wirusa, jego klub postanowił zwiększyć świadomość swoich kibiców. Na Instagramie pojawiło się wideo z historycznymi golami Polaka. Krótki materiał ma być zachętą dla fanów do dokładnego mycia rąk.

"Lewandowski potrzebował tylko dziewięciu minut, by zdobyć pięć goli. Nam wystarczy przynajmniej 20 sekund, by umyć ręce" - czytamy na profilu Bayernu Monachium w medium społecznościowym.

Policja u Lewandowskiego podczas programu na żywo!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w świecie sportu. Czytaj więcej: