Bartosz Bereszyński

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Bereszyński

Transfer lada chwila?

Jeden z najlepszych Polaków na mundialu może zmienić klub! Chętnych coraz więcej, kolejna oferta

2022-12-08 13:27

Reprezentacja Polski być może nie zaprezentowała się najbardziej widowiskowo na mistrzostwach świata, ale na pewno warto wyróżnić kilku zawodników, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Wśród nich, oprócz wybitnie broniącego Szczęsnego, na pewno można wymienić Bartosza Bereszyńskiego. Prawy obrońca, który z konieczności zagrał na lewej stronie, stanął na wysokości zadania i dobrze zabezpieczał swój sektor, choć wiadomo, że nie zawsze udawało mi się każdego zatrzymać. Nic dziwnego, że Sampdoria już teraz zaczęła otrzymywać oferty za Polaka.

Bartosz Bereszyński nie jest wielkim odkryciem i z pewnością nie jest piłkarzem anonimowym. Na mundialu zaprezentował jednak niezwykle wysoką formę i wielu kibiców może zastanawiać się, co taki piłkarz wciąż robi w słabej Sampdorii, która obecnie okupuje strefę spadkową Serie A. Bereszyński jednak wzbudzał zainteresowanie już wcześniej, mówiło się choćby o transferze do Romy, ale do niego ostatecznie nie doszło. Po takim mundialu prawy obrońca może jednak szybko znaleźć nowego pracodawcę. Oprócz Romy zainteresowanie wyraził także inny włoski klub.

Bartosz Bereszyński zagra z innym Polakiem?

Zainteresowanie Romy wciąż nie wygasło i niewykluczone, że Bereszyński zostanie klubowym kolegą Nicoli Zalewskiego. Teraz jednak „Tuttosport” dodaje, że do negocjacji włączył się inny klub z Polakiem w składzie – Torino. Turyńczycy mieli już rozpocząć negocjacje z Sampdorią w sprawie sprowadzenia Bereszyńskiego.

Klub z Genui wycenia swojego obrońcę na 4 mln euro. Dla Romy takie pieniądze problemem by nie były, ale dla Torino już mogą być, dlatego przy ewentualnej transakcji mówi się o możliwej wymianie zawodników. Wiele będzie zależało pewnie od samego zawodnika, który po odpadnięciu Polski z mundialu może skupić się na planowaniu dalszej kariery klubowej. W Torino Bereszyński spotkałby dawnego kolegę z Sampdorii, Karola Linettego.

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze