Manolo Portanova

i

Autor: FORUM

Klubowy kolega Polaka skazany!

Zawodnik Genoi skazany na lata więzienia! Miał dopuścić się obrzydliwej rzeczy, ale to nie koniec sprawy

2022-12-06 18:30

Genoa to jeden z bardziej rozpoznawalnych klubów we Włoszech. Jeden z najstarszy klubów piłkarskich w tym kraju polskim fanom może kojarzyć się dzięki rodakom, którzy występowali tam w ostatnich latach i wciąż występują. Okazuje się jednak, że jeden z zawodników Genoi miał dopuścić się ohydnego przestępstwa, a sąd skazał go na kilka lat więzienia. Piłkarz jednak chce odwołać się od wyroku.

Genoa przez kilkanaście lat nieprzerwanie występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak w sezonie 2021/2022 nie zdołała utrzymać się w Serie A i w tym sezonie walczy o powrót do włoskiej ekstraklasy występując w Serie B. W ostatnich latach w Genoi występował m.in. Krzysztof Piątek, gdzie świetną grą zapracował sobie na transfer do Milanu. Obecnie z Polaków w tym klubie gra tylko Filip Jagiełło. Nasz rodak na pewno musi czuć się nieswojo, gdy dowiedział się, czego dopuścił się jeden z jego kolegów. Manolo Portanova został właśnie skazany przez włoski sąd na 6 lat więzienia za grupowy gwałt. Jeszcze w niedzielę Portanova bez przeszkód występował na boiskach Serie B...

Włoski sąd skazał piłkarza Genoi na lata więzienia

Do całego zdarzenia miało dojść w maju 2021 roku. Wówczas Portanova miał dopuścić się gwałtu na 21-letniej studentce wraz z trzema innymi mężczyznami – w tym jednym niepełnoletnim. Kobieta niemal od razu zgłosiła sprawę organom ścigania. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport” Portanova już w czerwcu miał zarządzony areszt domowy, ale został z niego zwolniony w lipcu ze względu na karierę piłkarską.

Teraz zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie. Sąd uznał Portanovę za winnego i skazał go na 6 lat więzienia oraz 100 tys. euro. Co ciekawe, jeszcze w niedzielę 22-latek występował w swoim klubie w starciu z AS Cittadella w 15. kolejce Serie B. Portanova zapowiedział odwołanie się od wyroku.

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze

Polska kadra potrzebuje PILNYCH ZMIAN?

Posłuchaj oceny piłkarzy i trenera po mundialu w Katarze!

Listen to "KTO ZROBI PORZĄDEK W KADRZE? Oceniamy Polaków na Mistrzostwach Świata." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze