Jest OFICJALNY TERMIN powrotu piłki we Włoszech! Na początek WIELKI KLASYK

2020-06-04 19:45 MD
Cristiano Ronaldo, Juventus
Autor: East News Cristiano Ronaldo

Po ponad trzech miesiącach i przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, do gry wracają piłkarze we Włoszech. Oficjalnie wiadomo już, że na pierwszy ogień pójdą rewanżowe mecze w ramach półfinału krajowego pucharu. Najpierw dojdzie do jednej z najsławniejszych potyczek w całej historii futbolu na Półwyspie Apenińskim - starcia Juventusu z Milanem.

W pierwszej połowie marca rząd Włoch jako jeden z pierwszych w Europie musiał podjąć decyzję o tym, aby zawiesić rozgrywki piłkarskie. Fatalna sytuacja w kraju związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa sprawiła bowiem, że nikt nie był w stanie myśleć o piłkarskich emocjach. Upłynęło jednak sporo czasu i są już wszelkie przesłanki ku temu, aby powrócić na zielone boiska. Na pierwszy ogień pójdą starcia pucharowe.

Przełomowy pomysł na naprawę polskiej piłki?! Boniek był na to namawiany [WIDEO]

Jak poinformował oficjalnie włoski minister sportu, Vincenzo Spadafora, wielki powrót calcio dojdzie do skutku w piątek, 12 czerwca. Wówczas to w Turynie odbędzie się starcie Juventusu z Milanem - w pierwszym pojedynku na San Siro padł remis 1:1. Dzień później natomiast Napoli zmierzy się u siebie z Interem, broniąc wywiezionej z Mediolanu zaliczki 1:0. Nieznane są jeszcze dokładne godziny rozpoczęcia spotkań, ale z pewnością będą to pory wieczorne.

Puchar Włoch zostanie rozstrzygnięty ostatecznie już w środę, 17 czerwca. Finaliści zmierzą się na pustym Stadio Olimpico w Rzymie. Od weekendu 19-20 czerwca natomiast na tapecie pojawi się już wyłącznie Serie A i wielkie emocje związane z decydującymi momentami sezonu 2019/2020, którego zakończenie przewidziano na pierwszy weekend sierpnia.

Cristiano Ronaldo rządzi w domu TWARDĄ RĘKĄ. Córka boi się nawet jeść czekoladę!

Najnowsze