Karol Linetty, powołania

Autor: Przemysław Szyszka/Super Express Karol Linetty, urodzony: 02.02.1995, klub: UC Sampdoria, waga/wzrost: 73/176, występy w kadrze/gole: 19/1

Kolejna bramka Polaka w Serie A! Linetty z golem, Sampdoria z wygraną [WIDEO]

2018-10-01 22:33

Karol Linetty rzadko pokonuje bramkarzy rywali. Jednak w końcu i on ma powody do radości. Pomocnik reprezentacji Polski strzelił gola dla Sampdorii Genua w wygranym 2:1 spotkaniu ze SPAL. To pierwsza bramka naszego kadrowicza w tym sezonie.

Ekipa SPAL wyszła na prowadzenie w 21. minucie. Jednak już po czterech minutach był remis. Bohaterem był Karol Linetty, który doprowadził do wyrównania pięknym strzałem lewą nogą. Nawet nie przyjmował piłki. Piłkę zgrał mu Fabio Quagliarella. To pierwszy gol Polaka w rozgrywkach. Poprzedniego strzelił w ubiegłym sezonie. Dokładnie 29 października 2017 roku w starciu z Chievo Werona.

W 83. minucie Linetty został zmieniony. Wygraną gospodarzom zapewnił Gregoire Defrel (60. minuta). W Sampdorii całe spotkanie na prawej obronie zagrał Bartosz Bereszyński, a napastnik Dawid Kownacki wszedł w 76. minucie. W obronie SPAL wystąpił Thiago Cionek. Liderem Serie A jest Juventus Turyn. Sampdoria jest ósma i do mistrza Włoch ma 10 punktów straty. SPAL jest na 13 pozycji ze stratą 12 punktów.