GIGANTYCZNA kasa za Polaka! Chcą zapłacić za niego FORTUNĘ, ta kwota robi wrażenie

2021-01-19 9:39 PSt
Karol Świderski
Autor: Paweł Skraba Karol Świderski

Polscy piłkarze wyrobili sobie w ostatnich latach we Włoszech znakomitą renomę. Dobre występy takich zawodników jak choćby Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński czy Karol Linetty sprawiły, że kluby z Półwyspu Apenińskiego chętnie sięgają po naszych zawodników. Media informują, że aktualnie blisko transferu do Serie A znajduje się kolejny Polak!

Greckie media donoszą, że Bologna FC jest bardzo mocno zainteresowana Karolem Świderskim, zdążyła już nawet złożyć ofertę transferową. 23-latek, który do Grecji trafił z Jagiellonii Białystok, drugi sezon z rzędu jest najskuteczniejszym strzelcem swojego obecnego klubu, PAOK Saloniki. Ponadto „Świder” jest jednym z najlepszych napastników greckiej ekstraklasy, zainteresowanie mocniejszych klubów zupełnie zatem nie dziwi.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

Jeden z greckich dziennikarzy poinformował nawet, że Włosi zdążyli już złożyć oficjalną ofertę za Polaka. Według spekulacji wyniosła ona 6-7 milionów euro. Choć zapisana w kontrakcie 23-latka klauzula transferowa wynosi 10 milionów euro, działacze PAOK-u mają twardy orzech do zgryzienia. Kontrakt Polaka wygasa bowiem w raz z końcem czerwca 2022 roku. Jest to zatem jedna z ostatnich okazji, aby zarobić na zawodniku godziwe pieniądze.

Zdzisław Kręcina zdradził WIELKĄ TAJEMNICĘ. Już wiadomo kto będzie selekcjonerem, co za ZASKOCZENIE!

Gdyby faktycznie doszło do transakcji za taką kwotę, i tak byłaby to druga najdroższa sprzedaż w historii PAOK-u. Aktualny rekord dzierży dobrze znany w Polsce Aleksandrar Prijović, który w styczniu 2019 za 10 milionów euro przeniósł się do saudyjskiego Al-Ittihad. Sam Świderski w przypadku przeprowadzki do Włoch z pewnością miałby ułatwioną aklimatyzację. Zawodnikiem Bologni FC jest bowiem inny Polak – Łukasz Skorupski, który zbiera bardzo dobre noty za swoje występy w Serie A.

Katastrofalna WPADKA gwiazdora Interu. Wszystko widziały kamery, jest NAGRANIE WIDEO

Urodzony w Rawiczu Karol Świderski jest wychowankiem SMS-u Łódź, z którego w wieku 17 lat przeszedł do Jagiellonii Białystok. Do Grecji trafił w przed dwoma laty, a PAOK zapłacił za niego około 2 miliony euro. 23-latek ma za sobą liczne występy w kadrach młodzieżowych reprezentacji Polski, wciąż nie doczekał się jednak debiutu w dorosłej kadrze.

Najnowsze