Piłka nożna, stopa, Diego Maradona, pomnik, Napoli

i

Autor: Twitter/ESPN Stopa z pomnika Diego Maradony w Neapolu

Wyjątkowy pomnik kultowego piłkarza

Nie zgadniecie czyja to złota stopa. Tak uhonorowano legendę piłki

2022-11-01 11:40

Taki hołd bez wątpienia mu się należał. W Neapolu powstał wyjątkowy pomnik wyjątkowej postaci piłki nożnej. Na stadionie Napoli odsłonięto statuę przedstawiającą legendę futbolu, zmarłego w listopadzie 2020 roku Diego Maradonę. 30 października Argentyńczyk skończyłby 62 lata.

Ponik Maradony jest wyjątkowy, jak postać, którą przedstawia. „Boski Diego” jest wyobrażony na statui w piłkarskim pędzie, ale na nodze ma tylko jednego buta. Lewa stopa jest bosa, za to cała.. ze złota! Ma to symbolizować i unieśmiertelnić genialną lewą nogę słynnego futbolisty. Statu w Neapolu jest już drugą powstałą w tym włoskim mieście, którego klub reprezentował argentyński zawodnik w czasie kariery.

Mamy potwierdzenie kontuzji reprezentanta Polski! Zła informacja dla Michniewicza, zdąży na mundial?

Pierwszy pomnik powstał w 2020 tuż po śmierci legendy, która doprowadziła Napoli w 1987 roku do pierwszego mistrzostwa Italii. W tej drużynie Diego występował w latach 1984–91, zdobywając 115 bramek w 259 meczach. Wywalczył dwa tytuły mistrzowskie we Włoszech i Puchar UEFA w 1989 roku.

Sławomir Peszko zdradził plany na przyszłość! Były reprezentant Polski ma jeszcze jeden cel przed zakończeniem kariery

Napoli odsłoniło pomnik Maradony przy okazji meczu ligowego z Sassuolo rozgrywanego na stadionie imienia nieżyjącego od dwóch lat gracza. Godnie uhonorowano kultowego piłkarza także na murawie, bo następcy wybitnego Argentyńczyka ograli rywali aż 4:0. 56 minut spędził w tym spotkaniu na boisku reprezentant Polski w ekipie z Neapolu Piotr Zieliński. Przy okazji na murawie pojawił się wielki baner z podobizną Maradony w charakterystycznym niebieskim stroju klubowym Napoli.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Najnowsze