Sławomir Peszko

i

Autor: Instagram/Sławomir Peszko Sławomir Peszko

Przyszłość Peszki

Sławomir Peszko zdradził plany na przyszłość! Były reprezentant Polski ma jeszcze jeden cel przed zakończeniem kariery, szczera wypowiedź

2022-10-31 16:09

Sławomir Peszko zakończył grę w Ekstraklasie i postanowił przejść do prężnie rozwijającego się klubu - Wieczysta Kraków, który aktualnie znajduje się w trzeciej lidze. Były reprezentant Polski w trakcie trwania kariery zdobył takie trofea jak: mistrzostwo Polski, Puchar Polski, czy Superpuchar Polski. W ostatnich doniesieniach Peszko zdradził, jakie ma plany na zakończenie kariery.

Sławomir Peszko na pewno nie pojawi się w kadrze podczas mistrzostw świata w Katarze. Były reprezentant Polski zakończył już granie na najwyższym poziomie i w tym momencie zajmuje się przede wszystkim grą w Wieczystej Kraków. 37-latek ma na swoim koncie 44 występy w seniorskiej kadrze "Biało-Czerwonych", gdzie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wszystko wskazuje na to, że niebawem będziemy świadkami zakończenia kariery przez Peszkę, podczas wywiadu dla "Piłki Nożnej" wypowiedział się na temat swojej przyszłości.

Wychowałem się w Nafcie Jedlicze, ale nigdy nie zagrałem w pierwszej drużynie tego klubu. Chciałbym tam jeszcze wrócić, pograć chwilę w lidze okręgowej - bez żadnego kontraktu, żadnej napinki, dla przyjemności - przekazał - przekazał były reprezentant Polski.

Peszko wielokrotnie został powoływany przez selekcjonerów reprezentacji Polski, jednak zabrakło go podczas Euro 2012. - Kilka rzeczy powinienem był zrobić inaczej, czasami nie trzymałem odpowiedniego dystansu z ludźmi, ale niczego nie żałuję. Mogłem grać w lepszych klubach, więcej zarobić, ale to wszystko, co wydarzyło się w moim życiu jest związane z wyborami, jakich dokonywałem na kolejnych etapach kariery - powiedział 37-latek.

Zawodnik Wieczystej Kraków wypowiedział się także, że w przyszłości chce być związany po zakończeniu kariery z piłką nożną. - Kształcę się w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej, w listopadzie kończę kurs UEFA B+A dla byłych zawodowych piłkarzy. Mamy kapitalną grupę: Kuba Wawrzyniak, Sebastian Mila, Arek Malarz, Łukasz Piszczek. Byliśmy już na kilkudniowym stażu w Southampton - przekazał Peszko.

Sonda
Sławomir Peszko: lubisz go?
Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!

Są tacy sportowcy, którzy zmienili historię swojej dyscypliny. Maradona, Wójcik, Senna... ale nie tylko.

Posłuchaj wspomnień o gwiazdach sportu, które na zawsze zapisały się w pamięci kibiców.

Listen to "Ich brakuje w sporcie - MARADONA, WÓJCIK, SENNA." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze