Krzysztof Piątek, AC Milan

Autor: East News Krzysztof Piątek

Piątek się przełamał, a Milan skompromitował [WIDEO]

2019-10-20 22:49

Na ten dzień kibice Krzysztofa Piątka czekali od dawna. Polski napastnik wreszcie się przełamał i zdobył bramkę w meczu z Lecce, ale jego Milan zaledwie zremisował z beniaminkiem włoskiej Serie A 2:2. To trzeci gol Piątka w tym sezonie, ale dopiero pierwszy z gry.

Decyzją nowego trenera Milanu Stefano Piolego, Piątek rozpoczął mecz z Lecce na ławce rezerwowych. Polski napastnik pojawił się na murawie w 67. minucie, zastępując Rafaela Leao przy stanie 1:1. Były zawodnik Cracovii potrzebował zaledwie 14 minut, by wpisać się na listę strzelców. Piątek świetnie ustawił się w polu karnym gości, co wypatrzył Hakan Calhanoglu, który do niego dograł. Polakowi nie pozostało nic innego, jak tylko pokonać bramkarza Lecce. Był to trzeci gol Piątka w tym sezonie, ale pierwszy z gry (poprzednie dwa strzelił z rzutów karnych)

Rossoneri wypuścili zwycięstwo z rąk w końcówce spotkania. W doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem popisał się Marco Calderoni, który trafił na 2:2.

AC Milan zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów w 8 meczach.