Arkadiusz Reca

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Reca

Popis kadrowiczów w Pucharze Włoch. Reca z asystą, Cionek z bramką dla SPAL [WIDEO]

2019-12-04 21:56

Piłkarze reprezentacji Polski w końcu mają powody do zadowolenia. Ekipa SPAL w efektownym stylu rozbiła 5:1 Lecce w 1/16 finału Pucharu Włoch. Piękną asystą popisał się lewy obrońca naszej kadry Arkadiusz Reca, a stoper Thiago Cionek zdobył bramkę.

Do SPAL Arkadiusz Reca przeniósł się na początku obecny rozgrywek z Atalanty Bergamo. Został wypożyczony, w nowym klubie może liczyć na regularne występy. - W Atalancie z Gian Piero Gasparinim rozmawiałem tak naprawdę dwa razy na przestrzeni roku - opowiadał Reca podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski przed meczami z Izraelem i Słowenią w eliminacjach EURO 2020. - To taki typ trenera, który nie rozmawia z zawodnikami, na odprawie i w treningu przekazuje to, co ma do przekazania. W SPAL wygląda to inaczej, co mnie osobiście cieszy, bo wiem co robię źle, trenerzy mówią mi, jak w następnym meczu poprawić błędy. Uważam, że taki kontakt jest potrzebny - oceniał piłkarz.

Teraz Reca pokazał się z dobrej strony w zwycięskim 5:1 spotkaniu z Lecce (15. pozycja w Serie A) w 1/16 finału Pucharu Włoch. W pierwszej połowie przeprowadził dynamiczny rajd lewą stroną, a całość zakończył wypracowaniem gola. Do siatki trafił Alberto Paloschi. Włoch w tym spotkaniu zaliczył trzy asysty. Tak wyglądała popisowa akcja naszego kadrowicza.

Jeszcze przed przerwą błysnął także inny reprezentant Polski. Czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Thiago Cionek, który pokonał bramkarza uderzeniem piłki głową po rzucie rożnym. Tak stoper "Biało-czerwonych" strzelił gola dla SPAL.

Po 14. kolejkach SPAL zajmuje w Serie A dopiero 17. miejsce. Drużyna Polaków zanotowała tylko dwie wygrane, a w dodatku notuje serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. W następnej kolejce (8 grudnia) zagra u siebie z Brescia - najsłabszym zespołem w lidze włoskiej.