Ronaldo zbija GIGANTYCZNĄ fortunę na kontrakcie z Nike. A ma jeszcze bonusy!

2019-09-10 20:19 MD
Cristiano Ronaldo
Autor: AP Cristiano Ronaldo

Football Leaks ujawniło szczegóły dotyczące kontraktu Cristiano Ronaldo z firmą Nike, który został parafowany we wrześniu 2016 roku. Według tych przecieków, Portugalczyk zbija na umowie z amerykańskim przedsiębiorstwem niewyobrażalną fortunę! Roczne zarobki gwiazdy Juventusu z tego tytułu sięgają rzędów, o jakich wielu znakomitych zawodników może tylko pomarzyć wiążąc się z wielkimi klubami.

Przed trzema laty piłkarz związał się z Nike 10-letnią umową. Obowiązuje ona zatem aż do 2026 roku. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Football Leaks, Portugalczyk za każdy rok ma otrzymywać z tego tytułu co najmniej 16,2 mln euro. Suma ta jednak może się powiększyć w zależności od tego, jak piłkarz będzie spisywał się na boisku i jakie nagrody indywidualne mu przypadną. Mowa o takich tytułach jak Piłkarz Roku FIFA czy zgarnięcie Złotej Piłki.

Doniesienia uzupełnia wiadomość, że umowa została podpisana w Dublinie. Piłkarza reprezentował podmiot Polaris Sports Limited, firma zajmująca się kwestiami praw do wizerunku gwiazdy futbolu.

O komentarz w tej sprawie firmę Nike oraz agenta Ronaldo, Jorge Mendesa, poprosił niemiecki dziennik Der Spiegel. W obu przypadkach spotkał się jednak z odmowami - żadna ze stron nie zamierza wypowiadać się na temat kontraktu Portugalczyka z Amerykanami. 

Obecny sezon Serie A Ronaldo rozpoczął od jednej bramki w dwóch kolejkach, którą strzelił Napoli. Jego konto mogłoby być okazalsze, ale początkowo uznane trafienie w potyczce z Parmą anulowano na podstawie technologii VAR. W minioną sobotę natomiast reprezentacja Portugalii pokonała na wyjeździe 4:2 Serbię, a jeden z goli był autorstwa własnie kapitana mistrzów Europy.