Arkadiusz Reca

Autor: Cyfrasport Arkadiusz Reca w barwach reprezentacji Polski

Tak Arkadiusz Reca zaliczył asystę dla Spezii. Co za podanie, co za perfekcja kadrowicza w Serie A! [WIDEO]

2022-02-21 22:20

Dobra wiadomość dla Czesława Michniewicza, selekcjonera reprezentacji Polski. Arkadiusz Reca w trwającym wyjazdowym spotkaniu z Bologną wypracował gola dla Spezii. To jego druga asysta w tym sezonie. Zobaczcie, jak do tego doszło. Do przerwy Bologna remisuje u siebie ze Spezią 1:1 w meczu 26. kolejki ligi włoskiej.

To była popisowa akcja Spezii, która wyśmienicie zaczęła spotkanie z Bologną. W 10. minucie reprezentant Polski pobiegł lewą stroną. Popatrzył, ułożył sobie piłkę i kapitalnie dośrodkował na pole karne. Tam Rey Manaj ubiegł obrońców gospodarzy. Wyskoczył w górę i pięknym uderzeniem futbolówki głową pokonał Łukasza Skorupskiego. - Znakomite dośrodkowanie Recy. Doskonale podciągnął do końcowej linii. Dorzucił z rotacją i siłą wprost na głowę Manaja, który nie zmarnował sytuacji - tak akcję naszego rodaka skomentował Piotr Czachowski w Eleven Sports. Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Do siatki trafił Marko Arnautović. Reca został zmieniony w 57. minucie, bo w obronie już tak dobrze się nie spisywał.

Marco Tardelii o polskiej gwieździe Napoli i szansach z Barceloną. Co za słowa o Piotrze Zielińskim

W wyjściowym składzie Spezii oprócz Recy pojawił się także Jakub Kiwior. Ostatnio do tych zawodników wybrał się Czesław Michniewicz. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski najpierw spotkał się z nimi, a następnie był na meczu z Fiorentiną w poprzedniej kolejce.

Były reprezentant Polski o młodym piłkarzu: „Nie panikuje, ma luz i spokój” To on będzie odkryciem nowego selekcjonera kadry?

Czy Arkadiusz Reca zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski?