Trener Szczęsnego OBRAZIŁ wielu swoich rodaków? Wystosowano specjalne oświadczenie!

2020-02-13 16:13 MD
Maurizio Sarri
Autor: EastNews Maurizio Sarri

Czasami niewiele potrzeba, aby sytuacja z pozoru nieistotna zamieniła się w prawdziwy kryzys. Doskonale przekonał się o tym teraz trener Juventusu, Maurizio Sarri. Szkoleniowiec pozwolił sobie na konferencji prasowej na luźne stwierdzenie z użyciem... włoskiej poczty. Firma poczuła się tak dotknięta komentarzem, że postanowiła wydać specjalne oświadczenie!

Praca trenera wielkiego europejskiego klubu wiąże się z ogromnym stresem. Doskonale wie o tym Sarri, który po latach nieudanej walki o mistrzostwo Włoch z Napoli przeniósł się do Chelsea, gdzie wygrał Ligę Europy, a następnie - latem ubiegłego roku - podpisał kontrakt z Juventusem. Turyńczycy chcieliby zatriumfować na wszystkich trzech frontach: w Serie A, Coppa Italia i Lidze Mistrzów. Nic więc dziwnego, że presja, jakiej poddawany jest szkoleniowiec, stoi na olbrzymim poziomie.

Zapytany o tę kwestię na konferencji prasowej, Sarri odparł: - Gdybym chciał unikać presji i dużych wyzwań, zgłosiłbym się do pracy na poczcie.

To strasznie zabolało włoski Urząd Pocztowy, który postanowił opublikować specjalne oświadczenie w tym sprawie. Wyjaśnia w nim szkoleniowcowi, jak poważna jest praca w tej gałęzi biznesowej, oraz zaprasza go do wnikliwego przyjrzenia się działaniom pracowników.

W powyższym tekście czytamy m.in.: "Włoska Poczta zaprasza pana Sarriego do poświęcenia kilku minut swojego cenne czasu, aby dowiedzieć się, że to największa firma w kraju. W przeciwieństwie do tego, co twierdzi Sarri, presja w pracy na poczcie występuje, a firma odpowiada za obywateli i administracje publiczne. Czekamy na niego, aby przyjrzał się naszej pracy w jednym z 15 tysięcy biur, w których działamy".

Póki co doświadczony szkoleniowiec nie odniósł się do powstałego zamieszania.

Najnowsze